sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Wielkopolscy Mistrzowie w mini piłce siatkowej są z UKS Piątka Turek!!!

Wielkopolscy Mistrzowie w mini piłce siatkowej są z UKS Piątka Turek!!! - fot. Tarnovia Volleyball na FB

Franek Borowczyk, Maciek Tomaszak, Antek Janaszkiewicz i Marcel Błaszczyk – młodzi zawodnicy UKS Piątka Turek zdobyli Mistrzostwo Wielkopolski na niedzielnym finale w mini piłce siatkowej, który odbył się w Tarnowie Podgórnym. W nagrodę, już w lipcu, wystąpią w Finale Mistrzostw Polski w Gliwicach.

W rozgrywkach finału Mistrzostw Wielkopolski w mini piłce siatkowej, wystąpiły dwa zespoły klubu UKS Piątak Turek. Pierwszy zespół w składzie: Marcel Błaszczyk, Franek Borowczyk, Maciek Tomaszak i Antek Janaszkiewicz, wygrał wszystkie mecze i bezapelacyjnie zdobył Mistrzostwo Wielkopolski. Drugi zespół w składzie: Oskar Czyszek, Franek Mikołajczyk, Antek Pikuła i Maciek Sieczkowski, zajął miejsce 9 (wynik na miarę obecnych umiejętności).

Końcowa klasyfikacja finału w Tarnowie Podgórnym przedstawia się następująco: 1. UKS Piątka Turek 1, 2. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, 3. KPS Progress Września, 4. KS ASBL Piła, 5. KU AZS UAM Poznań 2, 6. KPS Progress Września 2, 7. UKS Polon Krotoszyn, 8. KU AZS UAM Poznań, 9. UKS Piątka Turek 2, 10. KS ASBL Piła 2, 11. MUKS Jantar Kalisz, 12. UKS Dwójka Stęszew

Turkowskich mistrzów w mini piłce siatkowej czeka teraz występ w Finale Mistrzostw Polski, który w dniach 1-3 lipca odbędzie się w Gliwicach.