sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety są ze Słodkowa!

Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety są ze Słodkowa! - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Maja Binkowska, Zofia Golczyńska, Klaudia Zając, Milena Derucka i Maja Kopczyńska – to skład reprezentacji uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie, która wywalczyła mistrzostwo Wielkopolski na zawodach w Poznaniu!

Wojewódzki Finał Festiwalu Sztafet, który odbył się w czwartek, 6 października w Poznaniu, przyniósł walecznym dziewczynom ze Słodkowa zasłużone pierwsze miejsce. Po wygranej sztafecie 4 x 100 na zawodach rejonowych w Słupcy, dziewczyny potwierdziły swoją świetną formę i zdobyły Mistrzostwo.

Świetny wynik zanotowała również drużyna chłopców, mistrzów rejonu konińskiego w sztafecie 4 x 100, która w Poznaniu zajęła III miejsce. Chłopcy biegali w składzie: Filip Jeżewski, Wojciech Budner, Szymon Sacewicz, Seweryn Ogrodowczyk i Jakub Giersz.

Uczniów do zawodów przygotowywali Małgorzata Adamek i Robert Rosiak.