sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Spójrz na tabelę! Tur Turek wciąż jest na czele! Piłkarze kontynuują zwycięską passę! - fot.: MGKS Tur 1921 Turek

W sobotę na stadionie przy ul. Sportowej w Turku, Tur pokonując Nałęcz Babiak 3-1 umocnił swoją pozycję lidera. Był to ostatni mecz rozegrany na własnym stadionie, w czasie bardzo udanej dla podopiecznych Konrada Grzelaka rundy jesiennej.

Pierwsze 45 minut rozgrywane było pod dyktando zawodników z Turku, jednak to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 30 minucie z bliskiej odległości Kacpra Majcherka pokonał napastnik z Babiaka. Do przerwy więc padł wynik 0-1.

Po przerwie Tur ruszył do odrabiania strat. Po kilku atakach udało się strzelić wyrównującą bramkę. Po dośrodkowaniu Kacpra Koszeli głową, bramkarza gości pokonał Konrad Peruga. Była to pierwsza bramka w trzecim występie w zespole seniorów tego zawodnika z rocznika 2007. Kilka minut później młody zawodnik Tura wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł napastnik Tura Maciej Maliński i było 2-1. W końcówce meczu goście starali się strzelić wyrównującą bramkę, jednak to Tur strzelił trzecią. W doliczonym czasie gry, faulowanym w polu karnym był Marcel Kostrzewski i Tur otrzymał drugą jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Artur Mikosik i strzelił na 3-1, ustalając ostateczny wynik meczu.

- Jak pokazują statystki stadion 1000-lecia i wsparcie w postaci kibiców są dużym atutem naszego zespołu. W całym 2022 nasz zespół przegrał zaledwie jedno spotkanie ligowe. Miało to miejsce we wrześniu z Błękitnymi Mąkolno(1-2). Kilka tygodni późnej doszła do tego jeszcze porażka pucharowa z GKS Sompolno (2-3). Wszystkie pozostałe spotkania zakończyły się zwycięstwem Tura – mówi Artur Poszwa, prezes MGKS Tur 1921 Turek.

Skład: Kacper Majcherek - Filip Staszak, Kuba Młynarski, Kamil Krotowski, Gracjan Budka, Bartosz Tomczyk, Mate Gabelia, Jakub Skopiński, Cyprian Oleksy, Kacper Koszela, Maciej Maliński.

Z ławki: Marcel Kostrzewski, Konrad Peruga, Michał Dybus, Artur Mikosik, Tomasz Dróźdź

Na ławce: Filip Jarek, Michał Szymański, Mikołaj Modrzejewski, Adam Oleksy

Trener: Konrad Grzelak