wtorek 30 kwietnia 2024

Balladyny, Lilli, Mariana

Młodziczki UKS „Piątka” Jan-Pol Turek w finale Mistrzostw Wielkopols

Dziewczęta wzięły przykład z juniorów i w rewelacyjnym stylu awansowały, z pierwszego miejsca w tabeli, do finału Mistrzostw Wielkopolski zdobywając w turniejach półfinałowych komplet 12 punktów.

W ostatnim półfinałowym turnieju rozegranym 4 lutego 2012 w Słupcy zawodniczki ‘Piątki” pokonały gospodarza turnieju MKS MOS Słupca 2:0 (4, 23) – trener Ewa Książka podkreśla bezbłędną grę w pierwszym secie.

W drugim meczu będąc w komfortowej sytuacji nasz zespół zagrał drugim składem, który podjął równorzędną walkę z zespołem Hetman Sobieski Poznań. Pierwszy set wygrany 25:21. W drugim secie nieco gorzej – przegrana 18:25 i w tie break’u trenerka nie ryzykowała. Do gry ponownie stanął pierwszy skład i pewna wygrana 15:9.

Skład zespołu: Adrianna Kukulska, Daria Nawrocka, Julia Grabowska, Justyna Wojtaszewska, Klaudia Rosiak, Marcelina Bejczak, Aleksandra Kudlińska, Nikola Marciniak, Daria Danisz, Sandra Stasiak, Weronika Przygońska, Estera Graczyk, Karolina Lewandowska. Trenerką zespołu jest Ewa Książka.

Zarząd Klubu, Trenerka i Zawodniczki składają serdeczne podziękowania dla Panów: Mirosława Sakwy, Hieronima Moczydłowskiego i Mariana Millera za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było osiągnięcie takiego wyniku.

Finał Mistrzostw Wielkopolski zostanie rozegrany w dn. 10-11 marca 2012 (nie ustalono jeszcze gospodarza turnieju).