wtorek 16 kwietnia 2024

Bernarda, Biruty, Erwina

Dali przedsmak EURO 2012 / X Dni Malanowa

W piątkowe popołudnie kompleks boisk w Grąbkowie gościł mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się gimnazjaliści z Malanowa i młodzież z Ukrainy. Mimo że spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 na korzyść biało-czerwonych, to tak naprawdę wygrała młodość i sportowy duch.

Należy mieć na uwadze to, że przyjazd uczniów szkoły sportowej z ukraińskiego Tulczyna nie obył się bez komplikacji. Jak się okazało, pojawiły się pewne problemy wizowe, w wyniku których goście nie mogli przybyć do Polski w optymalnym składzie. Strona ukraińska mimo wszystko nie poddała się i – uzupełniwszy naprędce team o kilku młodszych zawodników – mężnie stawiła czoła gospodarzom wydarzenia.

To właśnie młodzi Ukraińcy otworzyli wynik spotkania zdobyciem bramki w pierwszych minutach meczu. Jak się jednak miało okazać, za golem tym nie chciały posypać się następne. Malanowianie grali skutecznie, w rezultacie czego pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:1. Gdy zawodnicy odpoczywali, uczestnikom wydarzenia zaprezentowały się w specjalnym układzie tanecznym malanowskie gimnazjalistki. Kolejne 45 minut spotkania nie przyniosło wielkich zmian w obrazie gry. Reprezentantom Ukrainy udało się wywalczyć i wykorzystać rzut karny, ale polscy zawodnicy znów dorzucili do wyniku 3 bramki. W ten oto sposób mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2 dla drużyny prowadzonej przez Kamila Witkowskiego - instruktora dyscyplin sportowych i animatora sportu przy OSiR w Malanowie.

Młodzież otrzymała pamiątkowe puchary, dyplomy i medale, a następnie gracze z gminy Malanów i  ukraińskiego Tulczyna mogli posilić się przy wspólnym grillu. Spotkanie Polska – Ukraina  w Grąbkowie odbyło się w ramach X Dni Malanowa. Na gości imprezy czekają w sobotę i niedzielę kolejne atrakcje, z koncertami Stachurskiego i grupy Big Cyc na czele.