piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Dziś stuknął nam 16-sty roczek :)

Dziś stuknął nam 16-sty roczek :)
 

Pomimo przewrotnej daty we wstępie informujemy: nie są to żadne jaja! Nawet nie wielkanocne. Dziś lokalny portal informacyjny Turek.net.pl obchodzi 16-stą rocznicę funkcjonowania w netosferze!

Aby tradycji stało się zadość musimy przypomnieć tę piękną i wzruszającą historię ;) Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1998 r. Wtedy to Michał Sidorowicz – wtedy jeszcze młody :) fanatyk raczkującego w Polsce Internetu postanowił otworzyć dla turkowian ich własny portal internetowy, który funkcjonował pod adresem www.turek.home.pl. W roku 2000 domena portalu została przemianowana na www.turek.net.pl Początki, jak to przeważnie bywa, były trudne. - To była syzyfowa praca, ale w końcu, jak widać na chwilę obecną miało to sens - nie ukrywa pomysłodawca, wykonawca i redaktor naczelny portalu.

reklama

Od tego czasu portal przeszedł pięć znaczących zmian graficznych. Przez pewien czas na portalu swoje artykuły publikowały dwie lokalne gazety, będące po dwóch stronach barykady. Udało się także zorganizować czaty mieszkańców z burmistrzami – Marianem Marczewskim i Zdzisławem Czaplą oraz ze starostą Broniszewskim i pierwszym prezesem TIGu – Ryszardem Rychlikiem. W 2008 roku z uwagi na zbyt dużą odwiedzalność został wydzielony osobny serwer na pliki i zdjęcia, który funkcjonuje do tej pory.

Tylko w okresie ostatniego roku doprowadziliśmy do wymiany całej szaty graficznej, dostosowaliśmy portal do urządzeń mobilnych. Ostatnio uruchomiliśmy mapę powiatu ukazującą lokalne firmy oraz zamieszczamy wybrane menu restauracji i gazetki „sieciówek”. Już niedługo wprowadzimy kolejne zmiany, które cały czas sugerujecie nam Wy, drodzy Czytelnicy.

Na brak zainteresowania nie narzekamy. Dziennie notujemy średnio 13 588 odwiedzin (w poniedziałki ponad 16 692, w soboty 10 883). Z miesiąca na miesiąc liczby te wzrastają. W sumie średnio miesięcznie odnotowujemy średnio 90 tys. unikalnych użytkowników.

reklama

Nie odcinamy kuponów, cały czas planujemy i przygotowujemy nowe usprawnienia. Chcemy, abyście mieli możliwość łatwego i przyjemnego dostępu do najświeższych wiadomości z Turku i powiatu. Cały czas chcemy, by Turek.net.pl był tworzony przez pasjonatów, a przede wszystkim przez mieszkańców Turku i powiatu tureckiego.

Redakcja

Podobne artykuły

Co? Ile? Za Ile?: Czyli jak wyglądają...

Co? Ile? Za Ile?: Czyli jak wyglądają statystyki...

28-12-2020
Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21-07-2020
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31-01-2020
reklama
reklama
reklama