poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Strażacy ratowali ofiary wybuchu w Inkubatorze

Strażacy ratowali ofiary wybuchu w Inkubatorze
 

Chwile grozy mogli przeżyć turkowianie, którzy w piątkowe przedpołudnie zjawili się choćby przypadkiem na ul. Jedwabniczej. Na placu przy Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości zaroiło się od wozów PSP i OSP, strażaków, a także poszkodowanych, obandażowanych, transportowanych na noszach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Piątkowe wydarzenia miały swoje dwie zasadnicze części. Najpierw w siedzibie Inkubatora odbyła się odprawa szkoleniowa. Wzięli w niej udział lokalni samorządowcy, przedstawiciele rozmaitych instytucji, a także strażacy. Gdy zakończono spotkanie - mające na celu omówienie zadań koniecznych do zrealizowania w sytuacji wystąpienia zdarzenia o charakterze masowym - przyszedł czas na działania praktyczne.

Scenariusz działań zakładał wybuch i pożar w sali szkoleniowej Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Przyjęto, że wyniku wybuchu ucierpiało piętnaście osób, z których jedna poniosła śmierć. W czasie ćwiczeń zadbano o każdy szczegół, więc nie tylko ewakuowano osoby, ale też przygotowano symulację ran, złamań i poparzeń. Uczestnicy ćwiczeń nie tylko musieli pomóc osobom, które wydostały się z budynku, ale też grupce poszkodowanych, których pożar uwięził na dachu budynku. Te osoby strażacy musieli sprowadzić na ziemię przy użyciu podnośnika hydraulicznego i kosza.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej, OSP Turek, OSP Władysławów i OSP Brudzewa. Pomocy poszkodowanym udzielali strażacy, ratownicy medyczni, lekarz zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego w Komendzie Powiatowej PSP w Turku.

Źródło: KP PSP w Turku

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama