wtorek 27 października 2020

Iwony, Noemi

reklama

Przykona: Bizon z Olszówki przebił wszystkie inne wieńce

Przykona: Bizon z Olszówki przebił wszystkie inne wieńce
 

W niedzielę 30 sierpnia odbyły się gminno-prafialne dożynki w Przykonie, podczas których jako zwycięzcę wybrano wieniec imitujący maszynę rolniczą, a zarazem reprezentanta na dożynki powiatowe. Oprócz konkursu, tradycyjnie imprezie towarzyszyło przekazanie chleba, oraz życzenia udanych przyszłych zbiorów.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się przedstawieniem osób pełniących rolę starostów dożynek. Obowiązki starościny przypadły Annie Karbowej ze Smulska, żonie i mamie dwójki synów : Bartosza i Macieja. Swoje gospodarstwo prowadzi wspólnie z mężem Michałem, a liczy ono 32 hektary. Natomiast rolę starosty pełnił Karol Jaros mieszkający w Bądkowie Drugim. Podobnie jak starościna Pan Karol wraz z rodziną, żoną Ewą i dwójką córek: Hanią i Marysią, zajmują się swoim 30-hektarowym gospodarstwem rolnym.

Po prezentacji i powitaniach rozpoczęto polową mszę świętą. Kolejnym punktem programu był wybór najpiękniejszego dożynkowego wieńca. Decyzja ta nie była prosta, ponieważ z 18 sołectw na dożynkach pojawiło się 15 delegacji rywalizujących ze sobą. W tym roku każde z sołectw typowało swojego zwycięzcę, co zakończyło się remisem dwójki dzieł z Bądkowa Drugiego i Olszówki. Ostatecznie o wygranej przesądził Wójt wraz z doradcami, którzy postanowili przyznać tytuł zwycięzcy Olszówce i ich stworzonemu bizonowi.

Podczas dożynek odbyły się dodatkowe występny artystyczne, wraz z trafnymi przyśpiewkami. Nie zabrakło również wielu smakołyków przygotowanych dla zebranych gości. Dzieci jak zawsze tłumnie oblegały dmuchawce, kule wodne i inne atrakcje. Dużą popularnością ciszyły się przejazdy bryczką. Słoneczna pogoda towarzyszyła tłumnie zebranym gościom, którzy na wspólnym biesiadowaniu spędzili to popołudnie.

A.Wojtyra

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Protest rolników w Turku w spokojnej...

Protest rolników w Turku w spokojnej...

7 paźd.
Walczyli w ramach Mistrzostw Wielkopolski...

Walczyli w ramach Mistrzostw...

4 paźd.
Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej edycji...

Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej...

30 wrz.
Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami....

24 sierp.
Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i...

Foto: Sportowe wakacje zawodników...

23 sierp.
Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na pamiątkę...

Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na...

15 sierp.
reklama
reklama
reklama