sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Rogów: Jest piękne boisko, choć było kretowisko

Rogów: Jest piękne boisko, choć było kretowisko - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Od wielu miesięcy samorządowcy z Rogowa nie mogli pogodzić się z tym, że teren znajdujący się nieopodal świetlicy wiejskiej teoretycznie nosi miano boiska trawiastego. Zdaniem radnego Dygasa i sołtysa Nowakowskiego pełen wertepów i chwastów grunt nie zasługiwał na to miano, podjęli więc działania mające na celu stworzenie boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki temu, że do owej wizji udało się przekonać wójta i Radę Gminy, w miejscowości mógł powstać nowoczesny obiekt, którego uroczystego otwarcia dokonano w sobotę 2 lipca podczas Pikniku Rodzinnego. Rozegrano na nim już pierwszy turniej, a najlepsi zawodnicy zgarnęli nie tylko puchary ale też – jako że rzecz działa się w festynowej atmosferze – coś, co do pucharu można wlać. 

Nie dalej jak w październiku 2015 roku samorządowcy z Rogowa zaprosili do siebie przedstawicieli lokalnych mediów. Po co? Chodziło o pokazanie, jak wygląda w rzeczywistości teren przy świetlicy. Radnego i sołtysa irytowało to, że w zestawieniu obiektów sportowych wymienia się „boisko trawiaste” w Rogowie. Zdaniem samorządowców doszło do sytuacji niepoważnej, bo oto społeczność Rogowa starała się o boisko, a tymczasem pojawiła się informacja, że Rogów ma boisko. Tak więc w październiku panowie Dygas i Nowakowski zadbali więc o to, by opinia publiczna mogła przekonać się, o jakim „boisku” mowa.

Dziś po starym boisku nie pozostał nawet ślad. Nie ma już wydeptanej trawy, chwastów, grzybów i leżących bramek. Obecnie jest tam sztuczna murawa, piłkochwyty, ogrodzenie wokół terenu przeznaczonego do gry. Jednym słowem w Rogowie można grać tak, jak przystało na rozgrywki w XXI wieku. Przekonali się o tym zawodnicy biorący udział w pierwszym turnieju. Najlepiej spisali się piłkarze z Przykony, a II i III miejsce zdobyli pasjonaci sportu z Turku i Gąsina. Gospodarze czyli Rogów byli tak gościnni, że zajęli ostatnie miejsce. Nagrody zawodnikom wręczyli nie tylko sołtys i radny, ale też przewodniczący Rady Gminy Przykona Stanisław Bryl i radny powiatowy Ryszard Papierkowski. 

Otwarcie boiska było elementem kolejnego Pikniku Rodzinnego w Rogowie. Choć burzowe chmury i wiatr straszyły mieszkańców, to jednak chętnych do wspólnego świętowania i integracji nie brakowało. Szczególnie uradowane były dzieci, gdyż mogły brać udział w grach i zabawach, czy też wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach. O to, by najmłodsi nie nudzili się ani przez moment, zadbali profesjonalni animatorzy. Dzieciaki mogły też skorzystać z opcji pomalowania sobie twarzy, a każdy – duży czy mały imprezowicz – mógł też przejechać się bryczką. Nie brakowało też dobrego jedzenia.

Do udziału w Pikniku Rodzinnym mieszkańców zaprosili radny Krzysztof Dygas, sołtys Wojciech Nowakowski i członkowie Rady Sołeckiej. Impreza nie byłaby zapewne aż tak udana, gdyby nie wsparcie Centrum Kultury Biblioteki Publicznej w Przykonie oraz sponsorów. 

foto: Arkadiusz Wszędybył

tak było....2
tak było....3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i...

Wasza świąteczna galeria. Piękne...

12 kw.
reklama
reklama
reklama