piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą!

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

To właśnie dziś siedziba stowarzyszenia Przystań w Turku zamieniła się w magiczną fabrykę Św. Mikołaja. Nie gdzie indziej, lecz w budynku przy ul. Browarnej 13, ten najpopularniejszy ze świętych, wraz ze swoją pracowitą świtą elfów, postanowił spotkać się z dziećmi z całego powiatu tureckiego.

W poprzednich latach w naszym mieście stowarzyszenie Przystań organizowało biuro, w którym dzieci pisały listy do Gwiazdora. W tym roku wolontariusze wraz z elfami niemal w jedną noc wybudowały zachwycającą fabrykę.

Jednak manufaktura ta nie produkuje gotowych zabawek, lecz lalki, które dopiero przy stanowiskach z materiałami plastycznymi dzieci mogą ubrać i udekorować zgodnie ze swoją wizją. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na zabawę lalkami, to może przygotować dla siebie inną ozdobę lub stroik na bazie prawdziwych, pachnących gałęzi iglaków.

Fabryka Św. Mikołaja w Przystani jest dopracowana chyba na każdy możliwy sposób. Wszystkie tryby w maszynerii produkującej laleczki obracają się jak należy, a z rur i kominów leci prawdziwa para. Również zakątek, w którym zamieszkał Mikołaj posiada własny kominek, kredens i pianino. No i oczywiście prawdziwą choinkę.

Fabryka Świętego Mikołaja powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przystań oraz dofinansowaniu Gminy Miejskiej Turek.

md

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama