niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Potworów-Marcinów: Spotkanie Noworoczne PSL. Ludowcy podsumowali 2016r. i dobrze się bawili

Potworów-Marcinów: Spotkanie Noworoczne PSL. Ludowcy podsumowali 2016r. i dobrze się bawili  - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Są samorządowcami, rolnikami, przedsiębiorcami. Łączy ich to, że bliskie są im ideały Polskiego Stronnictwa Ludowego. W piątek 3 lutego właśnie te osoby, będące członkami i sympatykami PSL-u, spotkały się w remizie w Potworowie, podczas tradycyjnego już Spotkania Noworocznego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. lider lokalnych struktur PSL – starosta Mariusz Seńko oraz poseł do Parlamentu Europejskiego – Andrzej Grzyb. – Zgoda buduje. Powstają kolejne inwestycje. Budżet powiatu w 2017 roku jest historyczny. 18 000 000 zł na inwestycje. Nie było takiego roku w historii powiatu tureckiego, w którym tyle pieniędzy przeznaczono by na inwestycje w infrastrukturę. Nowoczesność i tradycja – musimy łączyć te dwie wartości. Pamiętać zarazem o rozwoju i o korzeniach – mówił Mariusz Seńko.

Wszystkich przybyłych do Potworowa-Marcinowa powitał starosta Mariusz Seńko. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego czyli Roty. Tuż potem minutą ciszy uczczono pamięć osób, które zmarły w 2016 roku.

Rok 2016 był rokiem wytężonej pracy. My członkowie PSL znani jesteśmy z tego, że jesteśmy pragmatykami. Może czasami mało nas widać, jesteśmy mało krzykliwi, ale my sumiennie wykonujemy swoje obowiązki. Członkowie PSL, samorządowcy różnego szczebla, to ludzie sprawdzeni. Sprawdzeni w pracy, sprawdzeni w działaniach. (…) Obietnice, które złożyliśmy, są realizowane. Są to nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny. Myślę, że mieszkańcy powiatu docenią te starania, m.in. warte miliony złotych inwestycje, dokonywane w szpitalu. O sile regionu świadczą ludzie i infrastruktura. Pamiętamy też o edukacji. (…) Musi być tworzona infrastruktura drogowa. Udaje się to we współpracy z lokalnymi gminami. Wypracowaliśmy model współdziałania powiatu z gminami. Zgoda buduje – mówił prezes PSL w Turku.

Ludowcy mają jasno określone plany na przyszłość. – Powiat turecki po epoce węgla musi znaleźć swoją nową możliwość rozwoju gospodarczego. Upatrujemy tego rozwoju w innowacjach i nowoczesnych technologiach. Cieszy nas wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu możemy realizować nowe zadania. Kilkanaście milionów złotych zostanie w najbliższych latach zainwestowane w nasze szkolnictwo zawodowe. Będziemy mogli kształcić fachowców dla naszych przedsiębiorców – stwierdził Mariusz Seńko dodając, że tylko takie postawy, jak zgoda i współdziałanie, mogą zaowocować oczekiwanymi efektami.

Jako drugi głos zabrał Andrzej Grzyb. Poseł do Parlamentu Europejskiego mówił o tym, że niestety widać w Polsce utworzenie dwóch wielkich obozów, które nie mogą się ze sobą porozumieć. – Musimy wiele energii włożyć w to, byśmy nie tylko ze sobą rozmawiali, ale się rozumieli, słyszeli. My w ruchu ludowym mamy ponad 120 lat tradycji. Wynikała ona z tego, że pracowaliśmy w gronie ludzi, którzy są z sobą, są życzliwi wobec siebie. Tej życzliwości dziś nam bardzo potrzeba. (…) Jesteśmy zwolennikami ewolucji, nie rewolucji. Zmian, ale przemyślanych – mówił Andrzej Grzyb, chwaląc członków lokalnych struktur PSL za dotychczasowe dokonania i mobilizując do dalszych działań.

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do Browaru...

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do...

z wczoraj
Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama