czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Bibianna: Panie świętowały Dzień Kobiet. Chłopy stanęły przy zlewie

Bibianna: Panie świętowały Dzień Kobiet. Chłopy stanęły przy zlewie - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Jak Polska długa i szeroka, w marcu świętowany jest Dzień Kobiet. Tego typu imprezy nie mogło zabraknąć także w niewielkiej Bibiannie (gm. Malanów). W niedzielę 12 marca panie przybyły do tamtejszej świetlicy wiejskiej, by integrować się i miło spędzić popołudnie przy kawie, lampce wina i smakowitym jedzeniu.

Większe miejscowości organizują Dni Kobiet w halach sportowych, zapraszają znanych wokalistów czy kabareciarzy. W liczącej około 260 mieszkańców Bibiannie trzeba mierzyć siły na zamiary i do danego wydarzenia dobrać odpowiednią formułę. Tak też było z niedzielnym Dniem Kobiet. Jeszcze w lutym sołtys wędrujący po wsi z tzw. nakazami podatkowymi przekazał przedstawicielkom płci pięknej zaproszenia na obchody ich święta. Pozostało czekać na odzew.

Pomysł po raz kolejny spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Panie, które znane są ze swej pracowitości, nie tylko oczekiwały na niedzielne wydarzenie, ale też włączyły się w jego przygotowanie. Wiadomym jest, że np. turniej piłkarski może zorganizować zgraja mężczyzn. W przypadku Dnia Kobiet pomocy pań trudno uniknąć. Któż lepiej niż one dopilnuje, by dekoracja sali była na odpowiednim poziomie? Przyjemnie jest też, gdy podaniu dań cateringowych towarzyszą np. domowe ciasta i przekąski.

W Dniu Kobiet w Bibiannie wzięło udziału około 50 osób. Większość stanowiły rzecz jasna panie. Były to mieszkanki Bibianny w najróżniejszym wieku. Mamy i córki, babcie i wnuczki. Nie zabrakło też zaprzyjaźnionych ze społecznością Bibianny pań z sąsiednich miejscowości. Tego dnia w świetlicy wiejskiej zjawiła się m.in. wiceprzewodnicząca Rady Gminy Malanów - Bożena Kołek, która jak zwykle przybyła do Bibianny z podarkami. Brzydszą część wsi reprezentowało trzech mężczyzn – sołtys Arkadiusz Wszędybył, Marcin Wojciechowski oraz Mirosław Kałużny. Panowie obdarowali kobiety tulipanami, a także zadbali, by świętującym nie brakło rozgrzewających napojów i nie mówimy tutaj tylko o kawie i herbacie. Warto zaznaczyć, że panie nie tylko otrzymały życzenia, ale też złożyły je sołtysowi, z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa.

Uczestniczkom spotkania najwyraźniej spodobał się ten sposób spędzenia niedzielnego popołudnia, gdyż zdecydowały się nawet na śpiew a capella. Najmłodsze dziewczęta spożytkowały sporo czasu grajac w piłkarzyki, czy odwiedzając usytuowany przy świetlicy plac zabaw.

Dzień Kobiet w Bibiannie został zorganizowany dzięki własnym środkom finansowym uczestników wydarzenia. Przygotowanie imprezy wsparł też radny powiatowy Jan Gruca.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

23 czerw.
reklama
reklama
reklama