sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kaczki Średnie: Japońskie traktory i technologiczne nowinki zaciekawiły rolników

Kaczki Średnie: Japońskie traktory i technologiczne nowinki zaciekawiły rolników - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Współczesne rolnictwo to działalność, w której w zapomnienie odchodzi wysłużony traktor rodem z PRL-u, a znaczenie ma elektronika, GPS, sterowanie urządzeniami dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Wiedzą o tym doskonale okoliczni rolnicy i uczniowie ZSR CKP, którzy w poniedziałek 15 maja wzięli udział w Kubota Tractor Show 2017. Podczas zorganizowanej w Kaczkach Średnich imprezy można było przekonać się, jakie nowoczesne rozwiązania oferuje japoński sprzęt rolniczy.

W ciągu ostatnich dwóch dni w Kaczkach Średnich działo się bardzo wiele. W niedzielę odbyła się tam Majówka Powiatu Tureckiego, a w poniedziałek Forum Rolniczo-Łowieckie (obszerna relacja w odrębnym materiale). Gdy dyskusje rolników i myśliwych dobiegły końca, nadszedł czas na Kubota Tractor Show 2017.

W Kaczkach Średnich można było podziwiać różnego rodzaju maszyny - począwszy od minikoparki czy ciągniczka ogrodowego, poprzez traktory rolnicze o mniejszej mocy silnika, przeznaczone do lżejszych prac polowych, a skończywszy na potężniejszych maszynach, np. z serii M7001 . Uczestnicy Kubota Tractor Show 2017 mieli okazję przekonać się, jak taki ciągnik współpracuje z prasą zwijającą, rozsiewaczem nawozu, czy opryskiwaczem.

To, że Kubota dba o to, by użytkowanie japońskich maszyn było dla rolników jak najbardziej ekonomiczne pod względem oszczędności pieniędzy i czasu, wyjaśniał m.in. Andrzej Sosiński, manager ds. marketingu marki Kubota. Podczas pokazu zademonstrowano rolnikom i uczniom to, jak można obsługiwać sprzęt za pomocą specjalnego terminalu. Nowoczesna elektronika zadba o to, by rolnik np. nie opryskiwał lub nie siał nawozu dwa razy na tym samym kawałku pola. Gdy urządzenie zorientuje się, że traktor ponownie wjeżdża na dany fragment terenu, nie dojdzie do wysiania nawozu czy oprysku. Tego typu interesujące i pomocne rozwiązania można wymieniać długo.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na pamiątkę...

Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na...

z dzisiaj
Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
reklama
reklama
reklama