wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Gadowskie Holendry: Fitness, opona i spacer farmera czyli jesienny Festyn Rodzinny na wesoło

Gadowskie Holendry: Fitness, opona i spacer farmera czyli jesienny Festyn Rodzinny na wesoło - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Nigdzie w naszym powiecie tak radośnie nie rozpoczęto jesieni, jak w Gadowskich Holendrach. Wszystko za sprawą zaangażowania przebojowych druhów, którzy zaprosili mieszkańców na festyn rodzinny. Imprezie, która odbyła się w niedzielę 24 września przy remizie OSP, przyświecało hasło „Wszyscy mieszkańcy razem są”.

Przelotny deszcz, ciemne chmury - niedzielna aura nie zachęcała do wyjścia z domu. Na szczęście mieszkańcy Gadowskich Holendrów pokazali, że nie są z cukru i lubią się integrować, dlatego też zjawili się w pobliżu remizy. Tam zorganizowano rozmaite konkurencje sportowe. Panowie zmierzyli się w przerzucaniu potężnej opony. Miejscowi dawali z siebie wszystko, ale dużo siły mieli też goście, szczególnie zaprzyjaźnieni z Gadowskimi Holendrami strażacy z Chrząblic w gminie Brudzew. Koniec końców okazało się, że z ciężką oponą najsprawniej uporał się Szymon Maciaszek z Chrząblic, który wygrał słoik papryki, buteleczkę z rozgrzewającym napitkiem, no i buziaka od atrakcyjniej druhny OSP. W spacerze fermera (wędrówka z ciężarem 2 x 45 kg) triumfował jednak miejscowy strażak – Arkadiusz Wieczorek. Jeśli chodzi o panie, to z turlaniem lekkiej oponki najlepiej poradziła sobie Mariola Tołoczko. Siły można było odzyskać, konsumując swojską grochówkę.

Dorośli mieli duże pole do popisu podczas tychże konkurencji sprawnościowych, ale na nudę nie mogły narzekać także dzieci. Dla nich przygotowano rozmaite konkursy, gry i zabawy. Nie zabrakło też dmuchanych zjeżdżalni, dmuchanych baloników, malowania twarzyczek. Prawdziwymi hitem okazała się przejażdżka wozem strażackim.

Komu nie powiodło się w konkursach, temu mogło poszczęścić się podczas loterii. Warto były wykupić cegiełkę na rzecz OSP Gadowskie Holendry, gdyż można było wygrać tak atrakcyjne nagrody, jak chociażby ufundowany przed druhów rower, czy też bon na zakupy w sklepie Brukomex Rychwał - MAJSTER Budowlane ABC. Popołudnie pełne wrażeń zwieńczyła zabawa taneczna, zorganizowana w sali OSP.

Festyn Rodzinny „Wszyscy mieszkańcy razem są” odbył się dzięki staraniom strażaków OSP Gadowskie Holendry, wspieranych przez MGOK w Tuliszkowie, Gminę i Miasto Tuliszków. Warto zaznaczyć, że wsparcie Gadowskim Holendrom okazał także Samorząd Województwa Wielkopolskiego, przeznaczając dla tejże miejscowości środki w ramach „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama