wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Piłsudski zwiedzał Turek z żoną i córkami

Piłsudski zwiedzał Turek z żoną i córkami - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Podróże w czasie i klonowanie nie są póki co technologiami, z dobrodziejstw których można już bez trudu korzystać. Mimo tych utrudnień we wtorek 7 listopada w Turku pojawił się nie kto inny, jak Józef Piłsudski. Wizyta ta była możliwa dzięki uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

Mieszkańcy Turku może i nie mają pod ręką wehikułu czasu, ale za to posiadają dużą pomysłowość. Dzięki temu świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę może przyjmować rozmaite formy. Przykładem tego była wtorkowa wizyta rodziny Piłsudskich w Turku. W role Marszałka i jego bliskich wcielili się uczniowie SP nr 1. Józefem Piłsudskim stał się na chwilę Maciej Stachowiak, szacowną małżonką czyli Aleksandrą Piłsudską – Amelia Ulańska, córką Jadwigą – Gabriela Macudzińska, a córką Wandą – Lena Gradzik.

Około godz. 10:00 cała rodzina Piłsudskich – z towarzyszącym dzieciom opiekunem, nauczycielem Tadeuszem Tomczakiem – zaczęła przemierzać ulice Turku. Było to możliwe dzięki uprzejmości Marcina Klinkieiwcza, który udostępnił uczestnikom tej niezwykłej lekcji historii konie ze swej stadniny i bryczkę. W ten oto sposób Piłsudscy dotarli m.in. do Urzędu Miejskiego, Muzeum Miasta Turku, Miejskiej Biblioteki Publicznej, miejscowych przedszkoli itp. W międzyczasie Piłsudscy pozdrawiali napotkanych mieszkańców, rozdawali im okolicznościowe pocztówki z wizerunkiem Marszałka.

Tym miłym akcentem pragniemy przypomnieć, że dbanie o niepodległość jest naszym zadaniem ciągłym i zawsze aktualnym – wskazują organizatorki przedsięwzięcia, nauczycielki SP nr 1, Małgorzata Pakuła i Bożena Mielczarek.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama