niedziela 19 sierpnia 2018

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

Tuliszków: Stare fotografie, karaoke i nordic walking. 11 listopada można świętować na wiele sposobów

Tuliszków: Stare fotografie, karaoke i nordic walking. 11 listopada można świętować na wiele sposobów - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

11 listopada pokazał, że mieszkańcy gminy Tuliszków potrafią kochać Ojczyznę na wiele sposobów, ot chociażby spędzając Święto Niepodległości na mszy świętej, na marszu nordic walking, udając się z dzieckiem na „dmuchańce”, tudzież biorąc udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W końcu patriotyzm niejedno ma imię. 11 listopada odżyły też wspomnienia o zmarłych bliskich, dziadkach i pradziadkach, zapomnianych wujkach i ciotkach, a wszystko to za sprawą wystawy „Tuliszkowskie rodziny – nasze historie”.

W dniu 11 listopada hala widowiskowo-sportowa w Tuliszkowie zamieniła się w wielką salę zabaw. W jej murach rozstawione zostały dmuchane zjeżdżalnie, można było też pograć w cymbergaja. Święto Niepodległości było również okazją wspólnej modlitwy podczas mszy świętej w intencji Ojczyzny, a także do wzięcia udziału w Marszu z Niepodległą.

Gdy mieszkańcy gminy Tuliszków spalili już nieco kalorii maszerując, powrócili do hali widowiskowo-sportowej, by odpocząć, posilić się pyszną grochówką i wziąć udział w koncercie Orkiestry Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Podczas wydarzenia wśród uczestników rajdu nordic walking rozlosowano nagrody. Sobotnie świętowanie uświetniły też zaskakujące występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowały się wielopokoleniowe rodziny, którym wystarczyło odwagi, by publicznie zmierzyć się z zadaniem śpiewania pieśni patriotycznych w formule karaoke.

Ważnym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był I Tuliszkowski Festyn Fotograficzny, podczas którego zaprezentowano wystawę „Tuliszkowskie rodziny – nasze historie”. Została ona przygotowana w oparciu o fotografie rodzinne, udostępnione przez mieszkańców. Chęć udziału w projekcie zgłosiło kilka lokalnych familii. Ogółem uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć zdjęcia, dokumentujące między innymi losy rodzin Leśniewskich, Karpińskich, Nowaków, Cichych, Macudzińskich, Baczyńskich, Wawrzyniaków, Pilarczyków, Olejników, Szymańskich itd. Wystawę przygotowali panowie Wit Bryliński i Marek Bucikiewicz z Koła Miłośników Historii Tuliszkowa, przy wsparciu Renaty Chorążewskiej i Ewy Skubiszewskiej.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Tuliszków: Judocy trenowali z Mistrzynią. Aneta...

Tuliszków: Judocy trenowali z...

z wczoraj
Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele wspominali...

Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele...

16 sierp.
Turkowianie przebiegli 2193 km na 100-lecie...

Turkowianie przebiegli 2193 km na...

15 sierp.
Marszałek z wizytą w Turku

Marszałek z wizytą w Turku

15 sierp.
Bibianna: Moczyński i Mazur zwycięzcami...

Bibianna: Moczyński i Mazur...

14 sierp.
Kawęczyn: Dożynki z nową wiatą, pysznym...

Kawęczyn: Dożynki z nową wiatą,...

13 sierp.
reklama
reklama
reklama