niedziela 15 grudnia 2019

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Noc ze sztuką w "Czwórce"

Noc ze sztuką w
 

Długo uczniowie klasy IVb, IIId będą wspominać swoją drugą już, a uczniowie klasy Ic pierwszą noc spędzoną w swojej Szkole Podstawowej nr 4 - noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

Na tę szczególną noc w szkole, która odbyła się z 17 na 18 listopada 2017 r., zaproszony został Piotr C. Kowalski, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Teatr cieni, kolaż, twórczość Pabla Picassa, frotaż, malowanie plamą, tworzenie obrazów na blejtramach, rysunek ołówkiem, film, fotografia oraz czytanie opowiadań metodą kamishibai – to rodzaje sztuki, z którymi dzieci zostały zapoznane podczas nocnych zajęć.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez gościa Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie poznali życiorys i twórczość profesora dzięki przedstawionej prezentacji multimedialnej. Następnie zostali zaproszeni do wspólnych zajęć plastycznych pod czujnym okiem profesora. Dzieci malowały plamą, techniką frotażu, dekorowały pudełka „na skarby”, rysowały ołówkiem portret profesora, wykonały maski w stylu Picassa, stworzyły szachownicę barw i wzorów. Profesor do wykonywania prac używał nietypowych przyborów, dlatego uczniowie podczas zajęć malowali szczoteczkami do zębów, folią bąbelkową, gąbkami, kołami starych autek lub kawałkiem firany. Dzieci były zachwycone obrazami, które powstawały bez użycia pędzli. Kolejnym super pomysłem okazała się bajka pt. „Czerwony kapturek” przedstawiona w formie teatru cieni, przygotowana przez uczniów klasy IVb.

Na zakończenie zorganizowana została wystawa prac uczniowskich, którą można oglądać na korytarzu szkoły. Możliwość uczestnictwa w „Nocy ze sztuką” pozwoliła uczniom poznać twórczość Pabla Picassa, użyć różnorodnych (niekoniecznie oczywistych) narzędzi malarskich, wzbogacić swoją wiedzę z różnorodnych dziedzin sztuki oraz wspólnie przeżyć miłe i radosne chwile.

Po pracowitej nocy, rano uczniowie zeszli na stołówkę, gdzie czekało na nich piękne, kolorowe i smaczne śniadanie przygotowane przez niezastąpione mamy, na które zawsze można liczyć. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 i nauczyciele składają serdeczne podziękowanie rodzicom klas: Ic, IIId i IVb za pomoc w zorganizowaniu „Nocy w szkole”.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz,...

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt....

z wczoraj
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali...

23 list.
Biegiem ku Wolności i Niepodległości

Biegiem ku Wolności i Niepodległości

11 list.
Turkowianie uczcili 101. rocznicę odzyskania...

Turkowianie uczcili 101. rocznicę...

11 list.
Jak to było w średniowieczu czyli Festyn...

Jak to było w średniowieczu czyli...

10 list.
Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji...

Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej...

18 paźd.
reklama
reklama
reklama