środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Noc ze sztuką w "Czwórce"

Noc ze sztuką w
 

Długo uczniowie klasy IVb, IIId będą wspominać swoją drugą już, a uczniowie klasy Ic pierwszą noc spędzoną w swojej Szkole Podstawowej nr 4 - noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

Na tę szczególną noc w szkole, która odbyła się z 17 na 18 listopada 2017 r., zaproszony został Piotr C. Kowalski, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Teatr cieni, kolaż, twórczość Pabla Picassa, frotaż, malowanie plamą, tworzenie obrazów na blejtramach, rysunek ołówkiem, film, fotografia oraz czytanie opowiadań metodą kamishibai – to rodzaje sztuki, z którymi dzieci zostały zapoznane podczas nocnych zajęć.

reklama

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez gościa Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie poznali życiorys i twórczość profesora dzięki przedstawionej prezentacji multimedialnej. Następnie zostali zaproszeni do wspólnych zajęć plastycznych pod czujnym okiem profesora. Dzieci malowały plamą, techniką frotażu, dekorowały pudełka „na skarby”, rysowały ołówkiem portret profesora, wykonały maski w stylu Picassa, stworzyły szachownicę barw i wzorów. Profesor do wykonywania prac używał nietypowych przyborów, dlatego uczniowie podczas zajęć malowali szczoteczkami do zębów, folią bąbelkową, gąbkami, kołami starych autek lub kawałkiem firany. Dzieci były zachwycone obrazami, które powstawały bez użycia pędzli. Kolejnym super pomysłem okazała się bajka pt. „Czerwony kapturek” przedstawiona w formie teatru cieni, przygotowana przez uczniów klasy IVb.

Na zakończenie zorganizowana została wystawa prac uczniowskich, którą można oglądać na korytarzu szkoły. Możliwość uczestnictwa w „Nocy ze sztuką” pozwoliła uczniom poznać twórczość Pabla Picassa, użyć różnorodnych (niekoniecznie oczywistych) narzędzi malarskich, wzbogacić swoją wiedzę z różnorodnych dziedzin sztuki oraz wspólnie przeżyć miłe i radosne chwile.

Po pracowitej nocy, rano uczniowie zeszli na stołówkę, gdzie czekało na nich piękne, kolorowe i smaczne śniadanie przygotowane przez niezastąpione mamy, na które zawsze można liczyć. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 i nauczyciele składają serdeczne podziękowanie rodzicom klas: Ic, IIId i IVb za pomoc w zorganizowaniu „Nocy w szkole”.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Podobne artykuły

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

30 czerw.
Praca czeka na dyrektora. Wiosenny wysyp...

Praca czeka na dyrektora. Wiosenny wysyp konkursów w...

25 mrz.
Pływające rodzeństwo z Turku docenione na...

Pływające rodzeństwo z Turku docenione na...

7 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama