środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą!

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

To właśnie dziś siedziba stowarzyszenia Przystań w Turku zamieniła się w magiczną fabrykę Św. Mikołaja. Nie gdzie indziej, lecz w budynku przy ul. Browarnej 13, ten najpopularniejszy ze świętych, wraz ze swoją pracowitą świtą elfów, postanowił spotkać się z dziećmi z całego powiatu tureckiego. Fabryka Św. Mikołaja powstała dosłownie w jedną noc i obecnie pracuje na pełnych obrotach.

Przez najbliższy weekend władzę w Turku sprawuje Św. Mikołaj wraz ze swoją świtą. Gwiazdor odebrał w piątek z rąk burmistrza Romualda Antosika klucz do naszego miasta i będzie nim zarządzał ze swojej fabryki ulokowanej siedzibie stowarzyszenia Przystań.

Co czeka na najmłodszych turkowian w fabryce Świętego? Nie brakuje cudownej i ciepłej atmosfery – jak wiadomo, Mikołaj kocha dzieci! Nie oznacza to jednak, że fabryka jest niedostępna dla dorosłych. Wręcz przeciwnie! Do wspólnej zabawy zaproszeni są rodzice oraz dziadkowie.

W fabryce Świętego Mikołaja uruchomiona została maszyna produkująca lalki dla małych turkowian. Jednak, aby zabawki były kompletne, dzieci muszą je własnoręcznie ozdobić i ubrać podczas zajęć plastycznych pod nadzorem elfów.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość porozmawiania ze Świętym Mikołajem, wspólne śpiewanie kolęd, tworzenie wyjątkowych świątecznych ozdób oraz napisanie i przekazanie listu z opisem wymarzonych prezentów. Mikołaj na pewno przeczyta je wszystkie i postara się, by prośby zostały spełnione. Możliwe jest także wykonanie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, Śnieżynką, Elfem i Sekretarzem.

Fabryka Świętego Mikołaja powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przystań i Gminy Miejskiej Turek. Wydarzenie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16
foto: M. Derucki17
foto: M. Derucki18
foto: M. Derucki19
foto: M. Derucki20
foto: M. Derucki21
foto: M. Derucki22
foto: M. Derucki23
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i...

Wasza świąteczna galeria. Piękne...

12 kw.
reklama
reklama
reklama