Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Bibianna: Dzień Kobiet dał okazję do integracji pokoleń

Bibianna: Dzień Kobiet dał okazję do integracji pokoleń - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Nie trzeba striptizerów, ani gwiazd disco polo, by miło i sympatycznie celebrować Dzień Kobiet. Wiedzą o tym mieszkanki Bibianny (gm. Malanów), które w niedzielę 4 marca wzięły udział w imprezie, zorganizowanej właśnie z tejże okazji. W świetlicy wiejskiej pojawiły się niewiasty skłonne do świętowania – zarówno te liczące sobie np. 95 wiosen, a także zaledwie 18 miesięcy.

Zainteresowanie bibiańskim Dniem Kobiet napawa optymizmem i pokazuje, że organizowanie tego rodzaju spotkań integracyjnych ma sens. Jeszcze kilka lat temu w tego typu wydarzeniu brało udział nieco ponad 40 osób. W niedzielne popołudnie 4 marca owych osób było już około 80. W tymże gronie znalazły się córki i mamy, babcie i wnuczki, mężatki i panny. W role kelnerów tego dnia weszli Mirosław Kałużny, Marcin Wojciechowski, Marek Lament i Arkadiusz Wszędybył czyli panowie, którzy są m.in. członkami rady sołeckiej, sołtysem, druhami, na co dzień mężami i ojcami, niektórzy kawalerami, po prostu sympatycznymi uczynnymi facetami, którzy nie boją się stanąć przy zlewie czy zaparzyć kawę.

Wszystkich przybyłych do świetlicy wiejskiej powitał sołtys Arkadiusz Wszędybył. Najserdeczniejsze życzenia paniom złożyli także: wójt gminy Malanów – Sławomir Pentczyński, radna Rady Powiatu Tureckiego – Zofia Gruszczyńska oraz wiceprzewodnicząca Rady Gminy Malanów – Bożena Kołek. Wszystkie te osoby życzyły paniom spełnienia marzeń, radości, zdrowia, pogody ducha. Przedstawiciele władz gminnych i powiatowych pojawili się w Bibiannie z podarkami, które przekazali na ręce mamy sołtysa oraz prezes powstałego niedawno w Bibiannie Stowarzyszenia „Gościniec” - Wioletty Durkiewicz. Wszystkie panie otrzymały również smakowite czekolady.

Nie były to jedyne prezenty. Mieszkanki Bibianny będą mogły wykorzystać sprezentowane przez panią Marzenę Świderską zaproszenia i udać się niebawem do Biura Kosmetycznego ZACHWYCAJ PIĘKNEM Souvre przy ul. Nowej 22 w Turku i zweryfikować, jak odmładzająco na skórę wpływają kolagen i kosmetyki marki Souvre.

Po życzeniach i podarunkach przyszedł czas na świętowanie, które zainicjowane zostało przez obiad, przygotowany we współpracy z Restauracją „Hacjenda” w Malanowie. Mieszkanki Bibianny to jednak bardzo pracowite kobiety i trudno było je powstrzymać przed przygotowaniem czegoś jeszcze, tak więc oto na stołach pojawiły się ponadto różnorodne dania i zakąski, w tym domowe sałatki czy ciasta. Nie zabrakło też rozgrzewających napojów. Najmłodsze kobietki także znalazły sobie swój sposób na świętowanie. Dzieci postanowiły bowiem pograć w warcaby i gry planszowe.

Dzień Kobiet w Bibiannie zorganizowany został dzięki środkom z funduszu sołeckiego 2018 oraz środkom własnym uczestników imprezy.

Sołtys Arkadiusz Wszędybył

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
foto: Arkadiusz Wszędybył32
foto: Arkadiusz Wszędybył33
foto: Arkadiusz Wszędybył34
foto: Arkadiusz Wszędybył35
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Upamiętnili szkołę i jej społeczność. W...

Foto: Upamiętnili szkołę i jej...

30 lip.
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
reklama
reklama
reklama