Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Tuliszków: "Bitwa o flagę" dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Tuliszków:
 

11 maja o godz. 15.00 do biblioteki miejskiej w Tuliszkowie przybyli uczestnicy I edycji gry ulicznej ph. „Bitwa o flagę”, zorganizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie. Aż 28 zawodników w wieku 6-16 lat wzięło udział w tym niecodziennym wydarzeniu, które wpisało się w obchody uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, oraz 560. rocznicy lokacji miasta Tuliszków.

Na wstępie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: czerwonych i niebieskich, by w takich składach walczyć o zwycięstwo.

Przybyły na rozpoczęcie gry, burmistrz Grzegorz Ciesielski przypomniał wszystkim o jeszcze jednej ważnej dacie, mianowicie o setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, o której my, jako Wielkopolanie również powinniśmy pamiętać.

Dyrektor MGBP w Tuliszkowie, Renata Chorążewska, wyraziła radość z tak dużego zainteresowania imprezą oraz wspomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej.

Po uroczystym powitaniu każda z drużyn pod opieką pracowników biblioteki: Grażyny Ratajczyk, Haliny Lędzkiej i Renaty Chorążewskiej oraz po wyłonieniu swoich liderów, udała się w teren, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wyścigu.

Trasa gry ulicznej uwzględniała ważne miejsca wpisane w lokalną przestrzeń: bibliotekę, Urząd Gminy i Miasta, dworzec, park miejski, dworek w parku (MGOK), cmentarz parafialny, czy tereny przy Szkole Podstawowej w Tuliszkowie.

Młodzi mieszkańcy naszej gminy mieli okazję poznać lokalną historię oraz postaci ważne dla rodzimej społeczności.

Na każdą z drużyn czekały zadania, cechujące się różnym stopniem trudności. Uczestnicy gry musieli wykazując się nie lada sprytem i umiejętnościami, rozwiązywać zagadki logiczne i matematyczne. Należało również ułożyć piosenkę o Tuliszkowie, uzupełnić treść legendy związanej z założeniem miasta, czy zbudować w lesie szałas. Dodatkowo każda z drużyn musiała namówić 15 mieszkańców Tuliszkowa na zrobienie sobie z członkiem grupy „uśmiechniętego” selfie.

Oprócz wpisanego w grę elementu rywalizacji trzeba było wykazać się przede wszystkim umiejętnością działania w zespole i wspierania się przy wykonywaniu zadań sprawnościowych. Idea gry, oparta na znanej wszystkim zabawie w „podchody”, miała na celu głównie integrację młodych mieszkańców Tuliszkowa i okolic, którzy bardzo ambitnie przystępowali do każdego kolejnego zadania.

W trakcie wędrówki po cmentarzu parafialnym , na mogiłach które zasługują na szczególną pamięć potomnych , zapłonęły pamiątkowe znicze.

Po przejściu wszystkich miejsc na trasie i wykonaniu zaplanowanych zadań okazało się, że szybciej ze wszystkimi wyzwaniami poradziła sobie drużyna „niebieskich”.

Na zakończenie każdy uczestnik „Bitwy o flagę” otrzymał zestaw upominkowy, w którym nomen omen nie mogło zabraknąć narodowej flagi oraz pamiątkowy dyplom.

Grę zakończyło także wspólne ognisko z kiełbaskami, przy którym przy akompaniamencie gitary i wsparciu wokalnym p. Katarzyny Drewniackiej, można było zaśpiewać piosenki harcerskie i żołnierskie.

Partnerem akcji oraz fundatorem większości nagród i poczęstunku dla uczestników była Gmina i Miasto Tuliszków.

Zabezpieczeniem terenu wokół ogniska zajęła się Ochotnicza Straż Pożarna z Tuliszkowa.

material nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Dobra: 10 lat żydowskiego miejsca pamięci

Dobra: 10 lat żydowskiego miejsca pamięci

z wczoraj
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona...

19 wrz.
Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem...

19 wrz.
Malanów: Uczcili 100-lecie OSP, nagrodzili...

Malanów: Uczcili 100-lecie OSP,...

18 wrz.
Wspominali sowiecką agresję, modląc się za jej...

Wspominali sowiecką agresję, modląc...

17 wrz.
Książka o lokalnych bohaterach już w sprzedaży

Książka o lokalnych bohaterach już w...

17 wrz.
reklama
reklama
reklama