piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Weź udział w"Słodkiej aferze w Turku" i wygraj tablet

Weź udział w
 

Już w najbliższy piątek, 9 października, turkowska biblioteka publiczna zaprasza do udziału w premierowej rozgrywce mobilnej gry terenowej „Słodka afera w Turku”. Gra skierowana jest do drużyn, które współtworzyć mogą całe rodziny, niezależnie od wieku uczestników (warunkiem jest udział przynajmniej jednej osoby dorosłej). Na zwycięskie grupy czekają atrakcyjne nagrody – tablety oraz popularne gry planszowe. Aby wziąć udział w zabawie należy wcześniej zapisać swoją drużynę, osobiście w siedzibie organizatora (Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5) lub telefonicznie – 632785134.

Mobilne gry terenowe to ostatnimi czasy bardzo modne formy rozrywki łączące w sobie elementy klasycznej gry miejskiej, w której uczestnicy zdobywają punkty za określone działania z możliwościami technologicznymi jakie daje fińska aplikacja ACTION TRACK, instalowana na smartfony i tablety. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych miejskich zakamarków, drużyny będą musiały rozwiązywać pojawiające się na ekranach urządzenia zadania.

reklama

Fabuła „Słodkiej afery w Turku” oparta jest na książce „Złodziej widmo” jednego z najbardziej tajemniczych pisarzy dla dzieci - Svena Jonssona. Choć w grze znajdzie się dużo wątków z książkowej historii, uczestnicy rozgrywki nie muszą znać jej treści. Zadania bowiem odnosić będą się do wiedzy ogólnej lub wymagać będą kreatywności przy ich rozwiązywaniu. Warto dodać, że grę pod okiem profesjonalistów współtworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, biorąc udział w specjalistycznym trzydniowym szkoleniu.

Aby wziąć udział w grze wystarczy zapisać wcześniej swoją drużynę (można zrobić to osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 632785134), a w dniu rozgrywki pobrać na swój telefon aplikację ACTION TRACK (telefon musi posiadać dostęp do internetu) O godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Najlepsze drużyny, które jako pierwsze uporają się ze wszystkimi wyzwaniami, osiągając przy tym najwyższą ilość punktów, zdobędą atrakcyjne nagrody. Między innymi na zwycięską grupę czeka TABLET i popularne gry planszowe. Podczas rozgrywki nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Wolontariusze z Miejskiego Centrum Wolontariatu w Turku, pomagać będą także w problemach technicznych.

Tuż po zakończeniu rozgrywki, na uczestników czeka niezwykłe spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem, który wyjątkowo dużo wie o Svenie Jonssonie oraz książce „Złodziej widmo”. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

reklama

Mobilna gra terenowa „Słodka afera w Turku” jest częścią projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy nadesłany

Weź udział w

Podobne artykuły

Zobacz jak oni czytają

Zobacz jak oni czytają

z wczoraj

"Oni czytają! A Ty?" - wirtualne otwarcie wystawy...

24 list.
Literacki poranek z Anną Dziewit-Meller

Literacki poranek z Anną Dziewit-Meller

18 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama