Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Święto Policji 2018

Turek: Święto Policji 2018 - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Wzywamy ich, gdy zagrożone jest nasze mienie, zdrowie i życie. Spotykamy ich nie tylko w komendzie, ale też w świetlicach, szkołach, nawet na festynach czy też na plaży, gdzie prowadzą działania propagujące bezpieczeństwo. Czasem złościmy się na nich, gdy przyłapią nas na szybkiej jeździe autem i wypiszą mandat. Mowa oczywiście o policjantach. Lokalni mundurowi celebrowali obchody Święta Policji w piątek 27 lipca. Uczestnicy wydarzenia najpierw modlili się podczas mszy świętej, a następnie udali się do restauracji Eden. Tam, w trakcie okolicznościowej akademii, uhonorowano wyróżniających się i najbardziej zasłużonych stróżów prawa.

Wszystkich przybyłych do Edenu - policjantów, burmistrzów, wójtów, przedstawicieli poszczegółnych służb mundurowych itd. - powitał aspirant sztabowy Mateusz Latuszewski. – Z okazji 99 rocznicy powstania Policji Państwowej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku, otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 49 policjantów. W korpusie aspirantów, awansowano 15 policjantów - z tego 3 otrzymało awans na stopień aspiranta sztabowego, 2 na stopień starszego aspiranta, a 5 na stopień aspiranta, w korpusie tym mianowano również 5 młodszych aspirantów. W korpusie podoficerów, awans otrzymało 28 policjantów - 21 awansowano na stopień sierżanta sztabowego, 5 na stopień starszego sierżanta i 2 na stopień sierżanta. W korpusie posterunkowych awans otrzymało 6 policjantów na stopień starszego posterunkowego – mówił rzecznik KPP w Turku.

reklama

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej złotym medalem za długoletnią służbę odznaczył aspiranta sztabowego Jacka Rosiaka, a srebrnym medalem za długoletnią służbę - młodszego inspektora Romana Ciesielczyka.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Turku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trybie wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na stopień starszego aspiranta aspirant Dorotę Grzelkę.

Na stopień aspiranta sztabowego Policji mianowano starszych aspirantów: Pawła Antoniaka i Piotra Zielińskiego, a na stopień aspiranta Policji młodszych aspirantów: Mariusza Gadomskiego, Przemysława Gabrysiaka, Krzysztofa Jesiołowskiego, Marcina Końciaka oraz Kamila Kruszyńskiego. Od teraz w stopniu młodszego aspiranta Policji służyć będą dotychczasowi sierżanci sztabowi: Radosław Fret, Krzysztof Kaźmierczak, Tomasz Ordon, Piotr Walczak i Justyna Wypiorczyk.

To nie koniec awansów. Na sierżantów sztabowych Policji awansowano starszych sierżantów: Łukasza Bazelę, Michała Bukowieckiego, Daniela Grześkowiaka, Damiana Janczaka, Dariusza Kaźmierskiego, Marcina Kolańskiego, Szymona Merdzińskiego, Macieja Męderskiego, Damiana Pawlaczyka i Mariusza Spławskiego, a na stopień sierżanta sztabowego Policji starszych sierżantów: Małgorzatę Sukienniczak, Marcina Szczapińskiego, Kamilę Walczak i Joannę Wypchło. Z awansu na stopień starszego sierżanta Policji cieszyć się mogą dotychczasowi sierżanci: Artur Bałdyka, Tomasz Darul, Malwina Laskowska-Maciaszek, Krzysztof Świętochowski. Sierżanta Policji został natomiast starszy posterunkowy Michał Pękacz. Na stopień starszego posterunkowego Policji mianowano posterunkowych: Justynę Grabowską, Macieja Kubeckiego i Radosława Wojtczaka.

reklama

Nagrodzeni zostali także pracownicy cywilni. Komendant Powiatowy Policji w Turku wyróżnił listami pochwalnymi następujące osoby: Katarzynę Frątczak, Joannę Janik, Agnieszkę Pakułę, Martę Trzepacz, Lesława Maciejewskiego oraz Kamila Tokarskiego.

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
foto: Arkadiusz Wszędybył32
foto: Arkadiusz Wszędybył33
foto: Arkadiusz Wszędybył34
foto: Arkadiusz Wszędybył35
foto: Arkadiusz Wszędybył36
foto: Arkadiusz Wszędybył37
foto: Arkadiusz Wszędybył38
foto: Arkadiusz Wszędybył39
foto: Arkadiusz Wszędybył40
foto: Arkadiusz Wszędybył41
foto: Arkadiusz Wszędybył42
foto: Arkadiusz Wszędybył43
foto: Arkadiusz Wszędybył44
foto: Arkadiusz Wszędybył45
foto: Arkadiusz Wszędybył46
foto: Arkadiusz Wszędybył47
foto: Arkadiusz Wszędybył48
foto: Arkadiusz Wszędybył49

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

Turek ponownie na asfaltowej fali....

1 paźd.
Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
reklama
reklama
reklama