poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Umowy na dotacje dla powiatu i Dobrej podpisane. Wicewojewoda Maląg spotkała się ze starostami i burmistrzami

Umowy na dotacje dla powiatu i Dobrej podpisane. Wicewojewoda Maląg spotkała się ze starostami i burmistrzami   - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W czwartek 9 sierpnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku zjawili się posłowie, starostowie, burmistrzowie i wójtowie. Byli to głównie przedstawiciele tych wielkopolskich samorządów, które otrzymały dotacje celowe z budżetu państwa na dofinansowanie rozbudowy lokalnej infrastruktury drogowej. Podpisania umów z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, reprezentowanym przez wicewojewodę Marlenę Maląg, dokonali m.in. starostowie Mariusz Seńko i Dariusz Kałużny, a potrzebne dokumenty odebrała także przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Dobrej.

W czwartek w licealnej auli pojawili się m.in. poseł Ryszard Bartosik, poseł Witold Czarnecki, poseł Leszek Galemba. Nie zabrakło też radnych, czy też przedstawicieli służb mundurowych. W trakcie wydarzenia podpisano umowy na dotowanie takich zadań, jak przebudowa drogi w Mniszkach w gminie Skulsk (273.954 zł dotacji), przebudowa ul. Targowej w Golinie (373.405 zł dotacji), przebudowa ul. Cmentarnej w Wilczygórze w gminie Wilczyn (1.205.721 zł dotacji), przebudowa drogi w Przybrodzinie w gminie Powidz (348.809 zł dotacji), budowa ul. Wąskiej w Ciążniu w gminie Lądek (158.575 zł dotacji).

Jeśli chodzi o nasze lokalne samorządy, to dwie dotacje uzyskał powiat turecki. Kwota 386.049 zł przekazana zostanie na przebudowę ulicy Dąbrowskiego w Turku. Działanie to ma wpłynąć pozytywnie na tzw. dostępność komunikacyjną do przychodni medycznej, placu targowego, Komendy Powiatowej Policji i obiektów usługowych. Druga dotacja to 192.420 zł i wesprze ona przebudowę skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej, a także Placu Sienkiewicza w Turku. W ramach działania rondo „z klocków” zastąpione będzie zwykłym rondem trójwlotowym, przebudowane zostaną chodniki i istniejące zjazdy itp. Podpisania dwóch wspomnianych umów dokonali starosta Mariusz Seńko, wicestarosta Dariusz Kałużny oraz wicewojewoda Marlena Maląg.

Wprawdzie w liceum nie pojawił się burmistrz Dobrej – Andrzej Piątkowski, ale również i ten samorząd otrzymał dotację. Mowa o kwocie 828.882 zł. Pieniądze te ułatwią przebudowie drogi gminnej Skęczniew-Kościanki. Prace zostaną wykonane na odcinku o długości 1178 metrów.

Uczestnicy czwartkowego spotkania zostali zapewnieni przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, że przyznane dotacje to dopiero wstęp do kolejnych rządowych projektów, dzięki którym miliardy złotych zostaną wydane na inwestycje, w tym także na działania w tych rejonach kraju, o których zapomniały poprzednie władze. Posłowie prosili więc, by wójtowie i burmistrzowie zajrzeli do szuflad i zweryfikowali, czy posiadają dokumentacje planowanych dróg, ponieważ pieniądze na takie działania będą coraz większe.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Turek: Urodziny Edwarda na scenie kameralnej w...

Turek: Urodziny Edwarda na scenie...

z wczoraj
Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

8 grudz.
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Świąteczny festyn w Szkole...

8 grudz.
Ruch i nowoczesna technologia. Alternatywna...

Ruch i nowoczesna technologia....

6 grudz.
Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł...

Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10...

23 list.
Turek: 22 dni do finału Szlachetnej Paczki

Turek: 22 dni do finału Szlachetnej...

17 list.
reklama
reklama
reklama