piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Umowy na dotacje dla powiatu i Dobrej podpisane. Wicewojewoda Maląg spotkała się ze starostami i burmistrzami

Umowy na dotacje dla powiatu i Dobrej podpisane. Wicewojewoda Maląg spotkała się ze starostami i burmistrzami   - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W czwartek 9 sierpnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku zjawili się posłowie, starostowie, burmistrzowie i wójtowie. Byli to głównie przedstawiciele tych wielkopolskich samorządów, które otrzymały dotacje celowe z budżetu państwa na dofinansowanie rozbudowy lokalnej infrastruktury drogowej. Podpisania umów z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, reprezentowanym przez wicewojewodę Marlenę Maląg, dokonali m.in. starostowie Mariusz Seńko i Dariusz Kałużny, a potrzebne dokumenty odebrała także przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Dobrej.

W czwartek w licealnej auli pojawili się m.in. poseł Ryszard Bartosik, poseł Witold Czarnecki, poseł Leszek Galemba. Nie zabrakło też radnych, czy też przedstawicieli służb mundurowych. W trakcie wydarzenia podpisano umowy na dotowanie takich zadań, jak przebudowa drogi w Mniszkach w gminie Skulsk (273.954 zł dotacji), przebudowa ul. Targowej w Golinie (373.405 zł dotacji), przebudowa ul. Cmentarnej w Wilczygórze w gminie Wilczyn (1.205.721 zł dotacji), przebudowa drogi w Przybrodzinie w gminie Powidz (348.809 zł dotacji), budowa ul. Wąskiej w Ciążniu w gminie Lądek (158.575 zł dotacji).

reklama

Jeśli chodzi o nasze lokalne samorządy, to dwie dotacje uzyskał powiat turecki. Kwota 386.049 zł przekazana zostanie na przebudowę ulicy Dąbrowskiego w Turku. Działanie to ma wpłynąć pozytywnie na tzw. dostępność komunikacyjną do przychodni medycznej, placu targowego, Komendy Powiatowej Policji i obiektów usługowych. Druga dotacja to 192.420 zł i wesprze ona przebudowę skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej, a także Placu Sienkiewicza w Turku. W ramach działania rondo „z klocków” zastąpione będzie zwykłym rondem trójwlotowym, przebudowane zostaną chodniki i istniejące zjazdy itp. Podpisania dwóch wspomnianych umów dokonali starosta Mariusz Seńko, wicestarosta Dariusz Kałużny oraz wicewojewoda Marlena Maląg.

Wprawdzie w liceum nie pojawił się burmistrz Dobrej – Andrzej Piątkowski, ale również i ten samorząd otrzymał dotację. Mowa o kwocie 828.882 zł. Pieniądze te ułatwią przebudowie drogi gminnej Skęczniew-Kościanki. Prace zostaną wykonane na odcinku o długości 1178 metrów.

Uczestnicy czwartkowego spotkania zostali zapewnieni przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, że przyznane dotacje to dopiero wstęp do kolejnych rządowych projektów, dzięki którym miliardy złotych zostaną wydane na inwestycje, w tym także na działania w tych rejonach kraju, o których zapomniały poprzednie władze. Posłowie prosili więc, by wójtowie i burmistrzowie zajrzeli do szuflad i zweryfikowali, czy posiadają dokumentacje planowanych dróg, ponieważ pieniądze na takie działania będą coraz większe.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama