wtorek 10 grudnia 2019

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Oto projekt sali sportowej I LO. Starosta Seńko pokazał zamysł architekta

Oto projekt sali sportowej I LO. Starosta Seńko pokazał zamysł architekta - Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku. Projekt - Janusz Kolenda, Kacper Kolenda
Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku. Projekt - Janusz Kolenda, Kacper Kolenda 

Wiemy już, jak wyglądać będzie sala sportowa, której budowę zapowiadają władze powiatu. Wizualizacja budynku, o  powierzchni boisk 24 na 36 metrów, została zaprezentowana w poniedziałek 1 października w auli ZST w Turku, gdzie odbyła się gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tureckiego.

Starosta mówił o tym, że mocną stroną powiatu jest sport. Młodzi mieszkańcy Turku i okolicznych gmin osiągają wysokie wyniki, co widać w rozmaitych rankingach. W roku szkolnym 2017/2018 w kategorii dzieci powiat turecki zajął 6. miejsce w Wielkopolsce, w kategorii nieco starszej młodzieży szkolnej i gimnazjalnej – 5. miejsce, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – 2. miejsce. Mariusz Seńko dziękował więc uczniów i trenerom za okazane zaangażowanie. Było komu dziękować, wszakże w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Turku, odbyło się 79 imprez, w których udział wzięło 3369 zawodników.

Starosta mówił o tym, że w gminach dzieci mogą trenować w coraz lepszych warunkach, więc władze powiatu także dokładają starań, by nastolatkowie przychodzący do szkół średnich mieli gdzie doskonalić się na gruncie sportowym. – Te obiekty sportowe będą się pojawiały. Mamy projekty na dwie bieżnie tartanowe w dwóch szkołach czyli w ZSR CKP w Kaczkach Średnich oraz w I LO w Turku. Młodzież z ZST w Turku ma możliwość korzystania z wspaniałej sali gimnastycznej i to przyczynia się do osiągania wyników.

Mariusz Seńko zaprezentował uczestnikom spotkania projekt licealnej sali sportowej, uzgodniony z konserwatorem zabytków. – Pan konserwator podszedł do tego w takim nowatorskim wydaniu. Nasz powiat jest powiatem innowacji i nowoczesnych technologii i dostrzegamy tutaj innowacyjną część. Nieco nas zdziwiło to, że ta koncepcja poszła w połączenie nowego stylu z tym elementem budynku, który na stałe jest wkomponowany w ulicę Kościuszki.

Starosta Seńko stwierdził, iż jest przekonany o tym, że I Liceum Ogólnokształcące w najbliższym czasie będzie miało salę gimnastyczną. – Wszystkie nasze szkoły będą mogły poszczycić się świetną bazą sportową, dla kształcenia i trenowania uczniów w powiecie tureckim.

AW

2
Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku. Projekt - Janusz Kolenda, Kacper Kolenda3
Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku. Projekt - Janusz Kolenda, Kacper Kolenda4
Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku. Projekt - Janusz Kolenda, Kacper Kolenda5
6
7
8
9
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali...

23 list.
Biegiem ku Wolności i Niepodległości

Biegiem ku Wolności i Niepodległości

11 list.
Turkowianie uczcili 101. rocznicę odzyskania...

Turkowianie uczcili 101. rocznicę...

11 list.
Jak to było w średniowieczu czyli Festyn...

Jak to było w średniowieczu czyli...

10 list.
Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji...

Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej...

18 paźd.
Gm. Malanów: Marysia i Franek już po ślubie...

Gm. Malanów: Marysia i Franek już po...

11 paźd.
reklama
reklama
reklama