piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Rada Powiatu zakończyła pracę. Podsumowali kadencję 2014-2018, wręczyli kwiaty

Rada Powiatu zakończyła pracę. Podsumowali kadencję 2014-2018, wręczyli kwiaty - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W piątek 26 października w sali im. Solidarności odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Tureckiego w kadencji 2014-2018. Najpierw samorządowcy standardowo przyjęli projekty uchwał, dotyczących m.in. zmian w budżecie, a następnie dokonano podsumowania działań w minionych czterech latach.

Obradujący, ze starostą Mariuszem Seńko i przewodniczącym Tadeuszem Geblerem na czele, byli zgodni co do tego, że udało się zrobić wiele – zainwestowano potężne pieniądze w szpital, wprowadzono w szkołach średnich zupełnie nową jakość kształcenia, nie zapomniano także o drogach. Radni podkreślali, że choć czasem dochodziło do starć słownych, to mimo wszystko pracowano merytorycznie, bez atakowania się, bez bicia piany. Radni Rady Powiatu Tureckiego dziękowali nie tylko sobie wzajemnie za udaną współpracę, ale też dyrektorom szkół i innych jednostek podległych Starostwu Powiatowemu, kierownikom, urzędnikom, za wspólne działanie na rzecz powiatu.

reklama

Ostatnia sesja była nieco nostalgiczna i w samorządowe podsumowanie wkradło się wiele wypowiedzi o charakterze prywatnym.  Okazało się bowiem, że Dariusz Młynarczyk z PO tęsknić będzie za… pojedynkami słownymi z radnym z ramienia PiS – Ryszardem Papierkowskim. Głos zabrał również Marian Mirosław Marczewski i zadeklarował,  że choć w najbliższym czasie nie będzie radnym, to nie zamierza siedzieć w dresie przed telewizorem, ale zajmie się innymi formami aktywności. Marczewski stwierdził, iż dobrze się stało, że będzie miał przerwę jako radny, ponieważ obserwuje aktualne powyborcze układanki lokalnych sił politycznych i jest zniesmaczony i zażenowany tym, jak przebiegają te rozmowy, jak ludzie „sprzedają się” za 200 czy 300 zł diety więcej miesięcznie. Radni doszli też do wniosku, że Andrzej Sochacki z TS jest jak drużyna piłkarska Niemiec – o mandaty radnych walczą wszyscy, a koniec końców i tak zawsze on wygrywa.

Póki co w Radzie Powiatu zasiadać nie będą: Marek Kubiak (PiS, nie kandydował), Tadeusz Gebler (PSL, nie kandydował do Rady Powiatu, nowy burmistrz Dobrej), Michał Harasny (TS, kandydował do Rady Gminy Malanów, nie zdobył mandatu), Katarzyna Szczap (TS, nie zdobyła mandatu), Marian Mirosław Marczewski (SLD, kandydował do Rady Miejskiej Turku, nie zdobył mandatu), Dariusz Młynarczyk (PO, kandydował do Rady Miejskiej Turku, nie zdobył mandatu),  Krzysztof Przygoński (PSL, nie zdobył mandatu), Jan Konieczny (nie zdobył mandatu), Wojciech Rusek (PSL, nie zdobył mandatu).

Swoje działania w nowej Radzie Powiatu kontynuować będą: Andrzej Sochacki (TS), Bohdan Radecki (PiS), Zdzisław Wojtkowiak (PSL), Jan Gruca (SLD), Krystyna Szkudlarek-Graczyk (Niezależni), Andrzej Wojtkowiak (Niezależni), Mariusz Seńko (PSL),  Ryszard Papierkowski (PiS), Zofia Gruszczyńska (PSL),  Barbara Zielińska (PSL), Aneta Seńko (PSL), Eugenia Paterkiewicz (Niezależni).

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

Turek ponownie na asfaltowej fali....

1 paźd.
Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
reklama
reklama
reklama