środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Nauka z uśmiechem, czyli Drzwi Otwarte w I LO w Turku

Nauka z uśmiechem, czyli Drzwi Otwarte w I LO w Turku - foto: JM
foto: JM 

Nadszedł czas, w którym uczniowie  klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum stają przed bardzo ważną decyzją, jaką jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Jak co roku, każda z placówek chce jak najlepiej zaprezentować się przed kandydatami, organizując „Drzwi Otwarte”. Dziś uczniowie mieli okazję odwiedzić I Liceum Ogólnokształcące w Turku i zapoznać się z jego ofertą edukacyjną.

Ten rok niewątpliwie można nazwać wyjątkowym – po reformie edukacji szkoły gimnazjalne zostały zlikwidowane na rzecz ośmioklasowych szkół podstawowych. Uczniowie z roczników 2003 i 2004 razem wkraczają do szkół średnich. Niejednokrotnie padały pytania  – Czy w szkołach starczy miejsca dla tylu uczniów? Zostanie wprowadzony system zajęć na tzw. „dwie zmiany”? I LO uspokaja jednak – nauka nadal będzie odbywać się w ramach jednej zmiany, a klasy podzielone zostaną na dwie kategorie – dla absolwentów gimnazjów (przykładowe symbole klas: Ag, Bg itd.) oraz dla absolwentów klas ósmych szkoły podstawowej  (klasy: A, B, C itd.). Jak wiemy, edukacja gimnazjalistów w liceum trwać będzie trzy lata, zaś uczniów klas szkół podstawowych cztery lata. Planowane klasy dla uczniów z poszczególnych szkół w niewielkim stopniu różnią się od siebie, a szczegółową ofertę można poznać na stronie internetowej turkowskiego ogólniaka.

Na przybywających kandydatów czekały rozmaite atrakcje oraz konkursy związane z poszczególnymi kierunkami i przedmiotami – w pracowni fizycznej odbywały się ciekawe doświadczenia, w klasie biologicznej każdy mógł poznać tajniki ludzkiego ciała i organizmu, a także świata przyrody. Strefa przedmiotów humanistycznych tradycyjnie umiejscowiona została w auli im. Tomiły Składkowskiej, gdzie m.in. można było obejrzeć skecz w wykonaniu uczniów przedstawiających konfrontację wieszczów narodowych – Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Każdy przedmiot miał swoją chwilę sławy, a wszystko po to, by pokazać kandydatom jak ciekawie można spędzić czas ucząc się.

Pogoda zdecydowanie dopisała, dzięki czemu dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne boisko – uczniowie mogli obejrzeć mecze piłki nożnej czy piłki siatkowej, pokaz tańca, a także sami mieli okazję wziąć udział w zabawie poprzez dołączenie się do słynnej belgijki. I LO znane jest z organizowania spływów kajakowych – chętni mogli przez chwilę poczuć się niczym prawdziwi kajakarze wiosłując w powietrzu przy pomocy licealistów. Nie zabrakło stanowiska udzielania pierwszej pomocy, konkurencji sportowych, a także strefy artystycznej, gdzie każdy mógł popisać się własną inwencją twórczą.

W organizację przedsięwzięcia włączyło się zarówno wielu uczniów, jak i nauczycieli. Przyjazna atmosfera sprawiła, że zarówno uczestnicy jak i osoby włączające się w organizację Drzwi Otwartych mogli w ciekawy sposób, z uśmiechem na twarzy połączyć naukę z rozrywką. Czy I Liceum w Turku wystarczająco zachęciło potencjalnych uczniów? O tym przekonamy się już niedługo.  

JM

foto: JM2
foto: JM3
foto: JM4
foto: JM5
foto: JM6
foto: JM7
foto: JM8
foto: JM9
foto: JM10
foto: JM11
foto: JM12
foto: JM13
foto: JM14
foto: JM15
foto: JM16
foto: JM17
foto: JM18
foto: JM19
foto: JM20
foto: JM21
foto: JM22
foto: JM23
foto: JM24
foto: JM25
foto: JM26
foto: JM27
foto: JM28
foto: JM29
reklama

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama