piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli Dzień Dziecka w Kolnicy

Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli Dzień Dziecka w Kolnicy - foto: OK Wozownia
foto: OK Wozownia 

Dnia 2 czerwca br., w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Imprezę wspólnie zorganizowali: Wójt Gminy Brudzew oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury „Wozownia”. W tym roku piękna i bardzo słoneczna pogoda połączona z licznymi atrakcjami, takimi jak występy dzieci z GOK „Wozownia”, koncert Orkiestry Dętej, pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu OSP Brudzew, wystawa zabytkowych aut Automobil Klubu Turek oraz Koncert Zespołu „Mejk”, przyciągnęły wielu mieszkańców naszej Gminy wraz z całymi rodzinami.

Jak co roku festyn został połączony z Integracyjnym Rajdem Turystycznym pn. „O Uśmiech Dziecka” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Odział Turek oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Galewie. Meta rajdu znajdowała się w parku przy GOK, więc uczestnicy rajdu mogli odpocząć i posilić się, potem skorzystać z atrakcji.

Duże zainteresowanie wzbudził wśród dzieci i dorosłych pokaz sprzętu strażackiego oraz pierwszej pomocy w wykonaniu druhów z jednostki OSP Brudzew. Świetną atrakcją stał się pokaz zabytkowych pojazdów zorganizowany przez Automobil Klub Turek. Organizatorzy zadbali również o „park rozrywki” dla najmłodszych, w którym znalazły się liczne zamki ze zjeżdżalniami, dmuchane zwierzątka, plac zabaw, stoiska z malowaniem buzi, zaplataniem warkoczyków.

Wielkie zaangażowanie wywołał niepowtarzalny występ ZESPOŁU DISCO POLO „Mejk”. Koncert zgromadził wielu miłośników tego gatunku muzyki oraz fanów Zespołu. Wokalistka „Mejk” wystąpiła przed oraz razem z publicznością. Zapraszała do wspólnego śpiewania oraz włączała zebranych w konkursy. Po koncercie fani mogli wykonać selfie z gwiazdą, która rozdawała również autografy.

Organizatorzy dziękują za wsparcie imprezy przez: Spółdzielni Socjalnej „Od deski do deski”, Orkiestrze Dętej OSP Brudzew działającej przy GOK „Wozownia”, Druhom z Jednostki OSP Brudzew oraz OSP Chrząblice, Stowarzyszeniu Automobil Klub Turek, instruktorom, dzieciom uczestniczącym w zajęciach tańca ludowego ZTU „Brudzewiacy” i zajęć instrumentalnych w GOK „Wozownia”, Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu Oddział w Turku oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Oddział w Galewie. Szczególne podziękowanie kierujemy: do Pana Krzysztofa Dopierały „Usługi Transportowo- Medyczne”, do Pani Edyty Goździkiewicz oraz Arkadiusza Świderskiego.

materiał nadesłany

foto: OK Wozownia2
foto: OK Wozownia3
foto: OK Wozownia4
foto: OK Wozownia5
foto: OK Wozownia6
foto: OK Wozownia7
foto: OK Wozownia8
foto: OK Wozownia9
foto: OK Wozownia10
foto: OK Wozownia11
foto: OK Wozownia12
foto: OK Wozownia13
foto: OK Wozownia14
foto: OK Wozownia15
foto: OK Wozownia16
foto: OK Wozownia17
foto: OK Wozownia18
foto: OK Wozownia19
foto: OK Wozownia20
foto: OK Wozownia21
foto: OK Wozownia22
foto: OK Wozownia23
foto: OK Wozownia24
foto: OK Wozownia25
foto: OK Wozownia26
foto: OK Wozownia27
foto: Wiesław Karbowy28
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama