wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

IV Rajd Rowerowy dla mieszkańców Żuk

IV Rajd Rowerowy dla mieszkańców Żuk - foto: Mariusz Konciak
foto: Mariusz Konciak 

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku Sołectwo Żuki zorganizowało IV RAJD ROWEROWY dla mieszkańców Żuk. Wszyscy spotkali się chwilę przed 15:00, a po odczytaniu regulaminu i kilku uwagach technicznych, cykliści wyruszyli na trasę, która liczyła około 25km. Cele rajdu to integracja społeczności lokalnej Żuk, popularyzowanie aktywności fizycznej oraz poznanie lokalnej historii i geografii. Przewodnikiem rajdu była Kinga Trzmielewska- badacz i animator społeczności lokalnej, która podczas przystanków opowiadała o danym miejscu, jego historii i działaniach podejmowanych na ich rzecz. Dodatkowo każdy uczestnik rajdu otrzymał broszurę z trasą rajdu i krótkimi informacjami na temat odwiedzonych miejsc.

Pierwszy przystanek odbył się w miejscowości Wietchinin. Pani Sołtys Dominka Dudek i strażacy z OSP Wietchinin ugościli uczestników rajdu w świetlicy wiejskiej. Przy kawie i herbacie słuchali mini wykładu na temat historii OSP Wietchinin, o projektach zrealizowanych przez Gminę Turek oraz o charakterystycznych w tym rejonie budowlach- tzn. żelaznych oborach.

Kolejnym punktem rajdu był dwór w Mikulicach. Tam rajdowicze mogli obejrzeć zabytek z zewnątrz i posłuchać wykładu na temat historii budynku oraz jego właścicieli.

Z Mikulic wszystkie rowery skierowały się w stronę Zbiornika Żeronice. Ten akwen wodny powstał na rzece Teleszynie. Magazynował wodę na potrzeby Elektrowni Adamów, pełnił funkcje rekreacyjne, a teraz jest popularnym miejscem dla miłośników wędkarstwa. W tym miejscu przewidziany był dłuższy odpoczynek, więc rajdowicze rozłożyli koce i piknikowali.

Po zregenerowaniu sił, uczestnicy rajdu udali się do Gąsina. Trasa przebiegała przez miejscowość Stefanów, w której znajduje się punkt widokowy. Jadąc rowerem można było obserwować piękny krajobraz naszego powiatu. A charakterystyczne kominy elektrowni wskazywały kierunek jazdy.

Przy świetlicy wiejskiej w Gąsinie uczestnicy rajdu wysłuchali ostatniego wykładu na temat historii OSP Gąsin, budynku świetlicy oraz o projektach zrealizowanych przez Gminę Przykona. Po krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy rajdu udali się do Żuk. Tam czekało na nich ognisko i biesiada.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym rajdzie!

Środki finansowe na organizację rajdu rowerowego pochodziły z Funduszu Sołeckiego Żuk na rok 2019.

Sołectwo Żuki pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia:
- organizatorom: sołtysowi Piotrowi Matusiakowi i Kindze Trzmielewskiej,
- ratownikowi medycznemu- Mateuszowi Walkowskiemu,
- kierującym ruchem drogowym- Dawidowi Marszałkowskiemu, Ewie Sobolewskiej, Maciejowi Sobolewskiemu,
- opiekunom grup: Kindze Trzmielewskiej, Zofii Trzmielewskiej, Mariuszowi Jerzakowi, Robertowi Kuśmirkowi,
- druhom strażakom z OSP Żuki- Leszkowi Sylwestrzakowi, Włodzimierzowi Olkowi, Tomaszowi Skierskiemu za zabezpieczenie techniczne,
- służbie medialnej- Mariuszowi Konciakowi,
- Sołtysowi Piotrowi Matusiakowi i Radzie Sołeckiej- Agnieszce Matusiak i Arlecie Nadolskiej, a także Łukaszowi Zimnemu i Mariuszowi Zimnemu oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ogniska i biesiady,
- Pani Sołtys z miejscowości Wietchinin- Dominice Dudek oraz druhom strażakom z OSP Wietchinin za ciepłe przyjęcie, otwartość i gościnę w świetlicy wiejskiej we Wietchininie,
- i wszystkim, których nie wymieniliśmy z imienia i nazwiska, a bez ich zaangażowania i pomocy to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Tekst: Kinga Trzmielewska
Zdjęcia: Mariusz Konciak

foto: Mariusz Konciak2
foto: Mariusz Konciak3
foto: Mariusz Konciak4
foto: Mariusz Konciak5
foto: Mariusz Konciak6
foto: Mariusz Konciak7
foto: Mariusz Konciak8
foto: Mariusz Konciak9
foto: Mariusz Konciak10
foto: Mariusz Konciak11
foto: Mariusz Konciak12
foto: Mariusz Konciak13
foto: Mariusz Konciak14
foto: Mariusz Konciak15
foto: Mariusz Konciak16
foto: Mariusz Konciak17
foto: Mariusz Konciak18
foto: Mariusz Konciak19
foto: Mariusz Konciak20
foto: Mariusz Konciak21
foto: Mariusz Konciak22
foto: Mariusz Konciak23
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do Browaru...

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do...

25 wrz.
Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama