piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz, Fabryka Św. Mikołaja i liczne warsztaty

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz, Fabryka Św. Mikołaja i liczne warsztaty - Foto: UM Turek
Foto: UM Turek 

Pełną parą ruszyła tegoroczna Magia Świąt czyli cykl imprez związanych z Bożym Narodzeniem w Turku. W sobotę na miejskim rynku zorganizowany został kiermasz a w stowarzyszeniu Przystań swoją fabrykę otworzył Święty Mikołaj.

Już w piątek w Miejskim Domu Kultury odbyły się warsztaty ozdób świątecznych w których udział wzięły dzieci z Przedszkoli nr 3, 4, 6, 8 i uczniowie ze SP nr 4 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Turku. Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktorów: Joanny Bronszewskiej, Sylwii Przybylskiej, Agnieszki Radosz, Zofii Kolendy, Mirosławy Mielczarek, Katarzyny Cieślak ozdobili bombki, torby prezentowe, świeczniki, aniołki i wykonali stroiki. Uczestników odwiedził Św. Mikołaj życząc wszystkim Wesołych Świąt.

Z samego rana w sobotę rozpoczął się pierwszy dzień Kiermaszu Bożonarodzeniowego zorganizowanego na pl. Wojska Polskiego. Na licznych stoiskach można było kupić ręcznie robione choinki, stroiki, bombki, anioły, świece i wiele, wiele innych ozdób.  Wśród stoisk były także i te ze smakołykami, przetworami i produktami ekologicznymi za sprawą Spółdzielni Socjalnej „Powrócisz Tu”. Na zakupy turkowianie mogą się wybrać także w niedzielę od 10.00 do 18.00. Swoją fabrykę w sobotę uruchomił także Święty Mikołaj, który przez cały dzień w gościnnych progach Stowarzyszenia Przystań wraz z dziećmi przygotowywał świąteczne stroiki. 

Finał Magi Świąt już jutro w rynku a poprzedzi go wyjątkowy Korowód Świętego Mikołaja o 14.30, który z Przystani wyruszy na miejski rynek gdzie spotka się z dziećmi w Krainie Świętego Mikołaja a o godzinie 18.00 dokona iluminacji choinki na rynku. W niedzielę zapraszamy także na warsztaty świąteczne do Muzeum w Turku.

Warto osobno wspomnieć o pięknej tradycji, jaką jest Kolędowanie z Big Bandem. Zapraszamy na godzinę 19:00 do Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku – spora dawka muzycznych przeżyć gwarantowana!

Foto: UM Turek, Powrócisz Tu, MDK Turek

Foto: UM Turek2
Foto: UM Turek3
Foto: UM Turek4
Foto: UM Turek5
Foto: UM Turek6
Foto: UM Turek7
Foto: UM Turek8
Foto: MDK Turek9
Foto: UM Turek10
Foto: UM Turek11
Foto: UM Turek12
Foto: UM Turek13
Foto: UM Turek14
Foto: UM Turek15
Foto: UM Turek16
Foto: UM Turek17
Foto: MDK Turek18
Foto: UM Turek19
Foto: UM Turek20
Foto: UM Turek21
Foto: UM Turek22
Foto: UM Turek23
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama