środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Licytacje i piękne piosenki czyli koncert charytatywny dedykowany Kindze.

Licytacje i piękne piosenki czyli koncert charytatywny dedykowany Kindze.
 

Charytatywny Koncert Noworoczny dla Kingi Podębskiej odbył się w piątek 25 stycznia br. w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Uczestnicy akcji zbierali pieniądze na rehabilitację absolwentki szkoły, która uległa poważnemu wypadkowi.

Sobotni koncert poprowadzili Rita Adamczewska i Piotr Korczyński. –Dzisiejsze wydarzenie, to prawdziwa muzyczna uczta, która przeniesie nas w czasie od lat 20-tych ubiegłego stulecia, poprzez wszystkie dekady serwując największe muzyczne hity minionych lat – mówili uczniowie, dodając, że koncert jest przede wszystkim wsparciem dla Kingi Podębskiej. 32-latka w ubiegłym roku na pasach potrącił samochód. Jej stan był bardzo ciężki, ale nie poddała się. Konga każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Jednak rehabilitacja jest bardzo kosztowna i przerasta możliwości finansowe rodziny, dlatego społeczność Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich postanowili wesprzeć koleżankę ze szkolnej ławy. Wydarzenie rozpoczęła piosenka „Już taki jestem zimny drań” w wykonaniu Jakuba Cidyło. Po utworze Mieczysława Foga przyszedł czas na Hankę Ordonównę i jej największy przebój „Miłość ci wszystko wybaczy”, który zaśpiewała Marysia Kotecka. Nie zabrakło też piosenek takich zespołów jak Bajm, Dżem, Anny Jantar czy Krystyny Prońko. Młodzież nie zapomniała również o zagranicznych artystach, takich jak Bob Marley, Elvis Presley czy grupie The Beatels.

reklama

Na szkolnej scenie wystąpili również Iga Kurasik, Patrycja Pietrzak, Izabela Antosik, Klaudia Jasiakiewicz, Andriana Shults, Wladyslaw Shults, Patryk Skąpski i Mariusz Szymczak. Gwiezdą wieczoru był Big Banda Miasta Turek, który podczas pierwszego utworu wsparł grą na perkusji Mateusz Janicki, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Celem koncertu wsparcie finansowe rehabilitacji Kingi Podębskiej. Pieniądze zebrano z wejściówek na koncert, sprzedaży słodkości upieczonych przez uczniów i zrobionych przez nich bezalkoholowych drinków oraz licytacji. Na pierwszy ogień poszła koszulka z autografami Skaldów, którą przekazał Paweł Siwiński, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku. Koszulkę z podpisami braci Zielińskich za 180 złotych kupiła Angelika Dryjańska, wicedyrektor ZST w Kaczkach Średnich i przekazała ją do ponownej licytacji. Drugi raz sprzedano ją za 100 złotych. Szczęśliwym nabywcą Kolejnym gadżetem była bluza podpisana przez reprezentację Polski siatkarek nabyta przez Konrada Stasiaka za 800 złotych. Turkowski Big Band przekazał płytę, którą nagrał z Krzysztofem Cugowskim. Za 280 złotych nabyła ją mama jednego z uczniów. Kolejna była płyta Andrzeja Zielińskiego wylicytowana za 220 złotych przez Martę Janicką, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Podobne artykuły

Przedstawiciele ZSR CKP na Forum Szkół...

Przedstawiciele ZSR CKP na Forum Szkół "Edukacja...

22 paźd.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli...

Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli naukę w...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

"Duch Teatru" straszył i bawił w...

20 list.
Tak świętowaliśmy 11 listopada! Narodowe Święto...

Tak świętowaliśmy 11 listopada!...

14 list.
Miejskie obchody Narodowego Święta...

Miejskie obchody Narodowego Święta...

12 list.
Wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Powiatowe...

Wspólnie odśpiewali Hymn Polski....

11 list.
Biegi Niepodległościowe w Turku już po raz 33....

Biegi Niepodległościowe w Turku już po...

11 list.
Chóralny śpiew zabrzmiał w murach kościoła...

Chóralny śpiew zabrzmiał w murach...

23 paźd.
reklama
reklama
reklama