niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Strażacy z OSP Turek odkażają miasto. Liczą na pomoc lokalnej społeczności

Strażacy z OSP Turek odkażają miasto. Liczą na pomoc lokalnej społeczności
 

Od piątku w akcję walki z pandemią koronawirusa czynnie włączyli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Zadanie jakie stoi przed OSP Turek to codzienna dezynfekcja newralgicznych miejsc w mieście. Odkażane są ławki, przystanki, przejścia z sygnalizacją świetlną na terenie całego miasta.

Nieoceniona pomoc, jaką niosą każdego każdego dnia druhowie ochotnicy to nie tylko gaszenie pożarów czy zabezpieczenia wypadków drogowych. W obecnej trudnej sytuacji zagrożenia koronawirusem strażacy z OSP także rozumieją potrzebę pomagania.  Ubrani w odpowiednie kombinezony, zaopatrzeni w maski i okulary z opryskiwaczami na plecach druhowie z OSP Turek od piątku wieczór dokonują dezynfekcji newralgicznych miejsc w mieście. Akcja odkażania stref publicznych prowadzona będzie do odwołania codziennie w godzinach porannych i wieczornych. 

Do dyspozycji strażaków na chwile obecną są dwa opryskiwacze – spalinowy oraz ręczny, które wykorzystywane są do dezynfekcji przystanków, ławek, poręczy czy innych miejsc takich jak np. elementy sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic w Turku. Opryskiwacz spalinowy to dar od Michała Grebera z firmy Drewtur przy współpracy z Kacprem Drzewieckim, a środki dezynfekcyjne i kombinezony zapewniło Miasto Turek oraz sponsorzy czyli InterCars, Pinus i Sklep Mrówka. 

Jednak jak informuje Prezes OSP w Turku, Zbigniew Rogodziński, aby w pełni móc wykonywać zadania odkażania potrzeba więcej wsparcia. Zapasy płynów dezynfekcyjnych, jakie mają aktualnie  do dyspozycji strażacy starczą na około 6-7 dni. Wsparcie w tym zakresie zadeklarowało Miasto Turek, ale jeżeli są osoby, które chciałyby pomóc, prosimy o kontakt z OSP. Potrzebujemy płynów dezynfekcyjnych, a także i co najistotniejsze jednorazowych kombinezonów, w które ubrani są druhowie pracujący na mieście – informuje w rozmowie z Turek.net.pl Rogodziński.

W piątek wieczorem swoimi działaniami strażacy objęli m.in. plac Wojska Polskiego, skwer Józefa Mehoffera, park przy placu Sienkiewicza, schody i wejście przed Urzędem Miasta, teren Poczty Polskiej na ul. Kaliskiej, a także osiemnaście miejsc z sygnalizacją świetlną oraz przystanki autobusowe. 

Strażacy są zdeterminowani, chcą rozwinąć zakres działań o klatki schodowe czy inne pomieszczenia w których jest duża rotacja mieszkańców. To nowa sytuacja dla nas, strażaków i wiemy, jak jest nasza akcja bardzo potrzebna. Chcielibyśmy wykonywać także dezynfekcję klatek schodowych i pomieszczeń, ale nie posiadamy odpowiedniego sprzętu. Takim idealnym opryskiwaczem byłby tu opryskiwacz elektryczny na baterie. Ze spalinowym do klatek wejść nie możemy – dodaje prezes Rogodziński. 

Jak widać, hasło druhów ochotników „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” nie jest pustym zlepkiem słów także i w tym niecodziennym dla nas wszystkich okresie pandemii. Strażacy w Turku chcą pomagać, a wręcz palą się do pracy, jednak by mogli zrealizować swoje cele potrzebne jest wsparcie. Każdy kto chciałby wesprzeć turkowskich druhów proszony jest o kontakt z OSP w celu ustalenia potrzeb i zakresu pomocy dla strażaków. Kontakt do OSP Turek: tel. 63 278-55-97 - e-mail: osp.turek@op.pl - FB: Ochotnicza Straż Pożarna Turek

MS / foto OSP Turek

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama