poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił Święto Niepodległości

Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił Święto Niepodległości
 

Tegoroczne malanowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w malanowskim kościele. Przybyłym do malanowskiej świątyni mieszkańcom towarzyszyły władze samorządowe, władze oświatowe, przedstawiciele zakładów pracy, strażacy, uczniowie, poczty sztandarowe.

Po mszy świętej zgromadzeni w malanowskiej świątyni mieli okazję wysłuchać uroczystej akademii przygotowanej przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Po akademii, uczestnicy przemaszerowali pod odnowiony pomnik „Walczącym o wolność Ojczyzny” znajdujący się przy Ośrodku Zdrowia. o godz. 12.00 wszyscy zgromadzeni odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Niepodległa do hymnu” Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Malanów, natomiast delegacje złożyły kwiaty i znicze.

W tym szczególnym dla naszego narodu dniu, pamiętajmy o tych, którzy za naszą wolność oddali swoje życie, bo jak mówił Józef Piłsudski: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

źródło/fot.: UG Malanów / DM

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie......

27 list.
Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła...

13 list.

"Niech żyje Niepodległa!"....

11 list.
Tuliszków dla Niepodległej. Msza święta i...

Tuliszków dla Niepodległej. Msza...

11 list.
Hołd poległym oraz wystawa początków orkiestry...

Hołd poległym oraz wystawa początków...

11 list.
Jesienna sesja uczniów ZST w mieście króla...

Jesienna sesja uczniów ZST w mieście...

3 list.
reklama
reklama
reklama