poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto Niepodległości

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto Niepodległości
 

W dniu 11 listopada 2021 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W gminie Przykona uroczystości rozpoczęto od wspólnego śpiewania Hymnu Polski przed tablicą pamiątkową upamiętniającą poległych i walczących w obronie Ojczyzny.

Złożone zostały kwiaty przez: dyrekcję z Zespołu Szkół w Przykonie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, Rafała Gila w imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego w asyście radnych gminy Przykona, Komendanta Komisariatu Policji w Dobrej oraz przedstawicieli władz samorządowych Gminy Przykona wójta Mirosława Broniszewskiego, zastępcę wójta Romana Marciniaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Maksymiliana Majchrzaka.

Po złożeniu kwiatów wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na Mszę Świętą do kościoła pw. NNMP w Psarach, celebrowaną przez ks. Franciszka Zygadlińskiego oraz ks. Grzegorza Ograbisza. Następnie w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się cześć artystyczna. Uczniowie z ZS wystąpili w inscenizacji przedstawiającej historię utracenia oraz odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Kolejno zaprezentowała się Orkiestra Dęta oraz dzieci ze studia piosenki z Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona w utworach i pieśniach patriotycznych.

Oprócz uroczystości związanych z Świętem Niepodległości odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie Plenerowego Centrum Edukacji i Kultury w Przykonie. Na zakończenie przygotowano dla wszystkich skromny poczęstunek, a dla najmłodszych zabawy z animatorkami. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy gminy Przykona, pracownicy Urzędu Gminy, radni oraz sołtysi.

źródło/fot.: UG Przykona

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie......

27 list.

"Niech żyje Niepodległa!"....

11 list.
Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił Święto...

Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił...

11 list.
Tuliszków dla Niepodległej. Msza święta i...

Tuliszków dla Niepodległej. Msza...

11 list.
Hołd poległym oraz wystawa początków orkiestry...

Hołd poległym oraz wystawa początków...

11 list.
Jesienna sesja uczniów ZST w mieście króla...

Jesienna sesja uczniów ZST w mieście...

3 list.
reklama
reklama
reklama