sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

KONKURS: Wygraj pierwszą część Archiwum Igły!

KONKURS: Wygraj pierwszą część Archiwum Igły! - foto: archiwum Muzeum Miasta Turku
foto: archiwum Muzeum Miasta Turku 

Zgodnie z obietnicą startujemy z kolejnym konkursem! Nagrody są naprawdę wspaniałe – dla swoich Czytelników mamy obie części książki z serii Bibliotheca Turcoviana: Kreisbildstelle / Archiwum Igły. Jest to unikatowy na skalę kraju zbiór zdjęć naszego miasta z czasów okupacji.

Obie książki to łącznie ok. 1100 wyjątkowych fotografii pokazujących miasto w zupełnie innym świetle. Ilustrują one życie codzienne turkowian podczas niemieckiej okupacji, a więc w latach 1941-1943, stanowiąc cenne źródło historyczne na temat tego trudnego okresu w dziejach Turku oraz całego kraju. Obie części dzieła zdobyły ogromne uznanie zarówno w środowisku naukowym, jak i wśród przeciętnych mieszkańców - część z nich pamięta bowiem czasy uwiecznione na zdjęciach. 

W Turku nie brakuje miłośników fotografii i historii, którzy chętnie zasililiby swoje domowe biblioteczki przynajmniej jednym z tomów Archiwum Igły.

W Turku nie brakuje miłośników fotografii i historii, którzy chętnie zasililiby swoje domowe biblioteczki przynajmniej jednym z tomów Archiwum Igły. Redakcja Portalu Turek.net.pl umożliwia im to, organizując konkurs, w którym do wygrania są obie części albumu oraz inne książki z serii Bibliotheca Turcoviana.

Na zainteresowanych czeka konkurs fotograficzny dla amatorów pt.„ Miejsca historyczne Powiatu Tureckiego w obiektywie”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie i przesłanie na adres konkurs@turek.net.pl fotografii miejsca, które związane jest z historią regionu (dworki, cmentarze, pomniki etc.) i znajdują się na terenie powiatu tureckiego. Na prace czekamy do 16 grudnia 2013 roku.

Do zdobycia są:

I miejsce

Albumy Kreisbildstelle/Archiwum Igły cz. I i II

II miejsce

Album Kreisbildstelle/Archiwum Igły cz. I

III miejsce

Album Kreisbildstelle/Archiwum Igły cz. II

IV miejsce

Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego cz. I i II

Do nagród dodajemy kubki lub smycze Turek.net.pl

Patrz: Dla czytelników mamy gadżety

Uczestnictwo w konkursie oznacza akceptację regulaminu, który można pobrać niżej.

Sponsorami konkursu są Redakcja Portalu Turek.net.pl, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, która ufundowała dwutomowy zestaw książek Makarego Górzyńskiego "Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego" oraz Piotr Przekwas, właściciel zakładu fotograficznego Kodak Express Cyfrowy Świat (www.foto-przekwas.pl), który w celu zorganizowania wystawy pokonkursowej wywoła zdjęcia uczestników. 

Serdecznie zachęcamy do udziału!

ma

Podobne artykuły

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

19 st.
Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Biblioteka zakończyła projekt

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka...

1 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama