środa 19 luty 2020

Bettiny, Konrada, Mirosława

reklama

Konkurs: Ocalić od zapomnienia, czyli ludowo na nowo

Konkurs: Ocalić od zapomnienia, czyli ludowo na nowo - freeimages.com / Olga Machkova
freeimages.com / Olga Machkova 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Tym razem chcemy zachęcić Was do śpiewania i prawdziwego bawienia się muzyką. Nasze najnowsze przedsięwzięcie konkursowe nazywa się "Ocalić od zapomnienia II, czyli ludowo na nowo".

UWAGA: termin wydłużony do 15 października!

A na czym dokładnie polega ten konkurs? Po pierwsze należy dokonać zgłoszenia udziału na specjalnie przygotowanym formularzu. Jest on dostępny na stronie internetowej LGD a także w biurze naszego stowarzyszenia, przy ulicy Kolska Szosa 3. Termin zgłaszania udziału w konkursie to 10 października br. (pt.). Można to zrobić osobiście, mailowo oraz tradycyjnie pocztą.

Kolejny krok to opracowanie jednego z utworów zawartych na płycie CD dołączonej do publikacji wydanej przez Turkowską Unię Rozwoju – T.U.R. pod tytułem ,,Ocalić od zapomnienia’’. Należy pamiętać, że dany utwór może być wybrany tylko przez jednego uczestnika, zespół czy grupę. Publikację tę znaleźć można na stronach naszego stowarzyszenia, po kliknięciu w poniższy link lub też w bibliotekach publicznych na terenie gmin członkowskich stowarzyszenia. Lista utworów z możliwością ich odtworzenia znajduje się na stronie startowej www.lgd-tur.org.pl

A co dalej? Teraz trzeba przygotować i zaśpiewać wybrany utwór ludowy inspirując się dowolnym gatunkiem muzycznym. Może być to rock, hip – hop, rap, blues, jazz, reggae, czy inny dowolny rodzaj muzyki. Czym bardziej zaskakująco i niebanalnie, tym lepiej!

Teraz wystarczy już nagrać swoje wykonanie na płycie CD i dostarczyć do biura stowarzyszenia do dnia 24 października, (pt.) włącznie, do godziny 16.00.Jury oceniające nagrania weźmie pod uwagę najciekawsze wykonania nadesłanych utworów. A na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Zebrane w drodze konkursu utwory, w dalszym etapie zarejestrowane zostaną w profesjonalny sposób i nagrane na płytę CD, która przekazana zostanie uczestnikom podczas oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu w dniu 19 grudnia br. (pt.)

Połączenie muzyki ludowej i współczesnych brzmień coraz częściej nas zaskakuje i zachwyca. Po taki sposób ,,odświeżenia’’ dawnych dźwięków sięga coraz to więcej muzyków. Chcielibyśmy, żeby organizowany przez nas konkurs sprawił, by spojrzeć na ludowe utwory w zupełnie nowy sposób. Dzięki związkowi z muzyką współczesną możemy sprawić, że śpiewane kiedyś przez naszych przodków staną się prawdziwie uniwersalne, a ich przekaz będzie nadal aktualny.

O szczegółach konkursu można dowiedzieć się także dzwoniąc do Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. na numer telefonu 289 36 57. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w konkursie i realizowania najśmielszych muzycznych pomysłów!

Podobne artykuły

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na...

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na Dyrektora ZST...

17 lt.
Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020...

Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020 rostrzygnięty

3 lt.
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama