wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Konkurs: Ocalić od zapomnienia, czyli ludowo na nowo

Konkurs: Ocalić od zapomnienia, czyli ludowo na nowo - freeimages.com / Olga Machkova
freeimages.com / Olga Machkova 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Tym razem chcemy zachęcić Was do śpiewania i prawdziwego bawienia się muzyką. Nasze najnowsze przedsięwzięcie konkursowe nazywa się "Ocalić od zapomnienia II, czyli ludowo na nowo".

UWAGA: termin wydłużony do 15 października!

A na czym dokładnie polega ten konkurs? Po pierwsze należy dokonać zgłoszenia udziału na specjalnie przygotowanym formularzu. Jest on dostępny na stronie internetowej LGD a także w biurze naszego stowarzyszenia, przy ulicy Kolska Szosa 3. Termin zgłaszania udziału w konkursie to 10 października br. (pt.). Można to zrobić osobiście, mailowo oraz tradycyjnie pocztą.

Kolejny krok to opracowanie jednego z utworów zawartych na płycie CD dołączonej do publikacji wydanej przez Turkowską Unię Rozwoju – T.U.R. pod tytułem ,,Ocalić od zapomnienia’’. Należy pamiętać, że dany utwór może być wybrany tylko przez jednego uczestnika, zespół czy grupę. Publikację tę znaleźć można na stronach naszego stowarzyszenia, po kliknięciu w poniższy link lub też w bibliotekach publicznych na terenie gmin członkowskich stowarzyszenia. Lista utworów z możliwością ich odtworzenia znajduje się na stronie startowej www.lgd-tur.org.pl

A co dalej? Teraz trzeba przygotować i zaśpiewać wybrany utwór ludowy inspirując się dowolnym gatunkiem muzycznym. Może być to rock, hip – hop, rap, blues, jazz, reggae, czy inny dowolny rodzaj muzyki. Czym bardziej zaskakująco i niebanalnie, tym lepiej!

Teraz wystarczy już nagrać swoje wykonanie na płycie CD i dostarczyć do biura stowarzyszenia do dnia 24 października, (pt.) włącznie, do godziny 16.00.Jury oceniające nagrania weźmie pod uwagę najciekawsze wykonania nadesłanych utworów. A na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Zebrane w drodze konkursu utwory, w dalszym etapie zarejestrowane zostaną w profesjonalny sposób i nagrane na płytę CD, która przekazana zostanie uczestnikom podczas oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu w dniu 19 grudnia br. (pt.)

Połączenie muzyki ludowej i współczesnych brzmień coraz częściej nas zaskakuje i zachwyca. Po taki sposób ,,odświeżenia’’ dawnych dźwięków sięga coraz to więcej muzyków. Chcielibyśmy, żeby organizowany przez nas konkurs sprawił, by spojrzeć na ludowe utwory w zupełnie nowy sposób. Dzięki związkowi z muzyką współczesną możemy sprawić, że śpiewane kiedyś przez naszych przodków staną się prawdziwie uniwersalne, a ich przekaz będzie nadal aktualny.

O szczegółach konkursu można dowiedzieć się także dzwoniąc do Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. na numer telefonu 289 36 57. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w konkursie i realizowania najśmielszych muzycznych pomysłów!

Podobne artykuły

Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.
Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama