wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Uczniowie ZST w Turku zwiedzili targi ITM Polska

Uczniowie ZST w Turku zwiedzili targi ITM Polska
 

W dniach 31.05. – 01.06.2012 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku zwiedzili targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które odbyły się w Poznaniu. Celem wizyty było zdobywanie wiedzy technicznej poprzez praktykę oraz uświadomienie uczniom znaczenia współpracy przemysłu z nauką.

Wizyta na targach ITM była doskonałą okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi i najważniejszymi branżami światowego przemysłu. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowało się około tysiąca wystawców, podzielonych na siedem grup tematycznych: Mach-Tool, Metalforum, Hape, Welding, Surfex, Transporta (logistyka,spedycja,transport) i Nauka dla Gospodarki.

reklama

Udział w targach stworzył możliwość uzupełnienia wiedzy z przedmiotów zawodowych dla uczniów kształcących się w technikum na kierunkach: technik logistyk, technik mechanik oraz  technik mechatronik. Mogli oni na żywo obejrzeć działanie maszyn do konwencjonalnej, numerycznej, wodnej i laserowej obróbki metali; napędów pneumatycznych i hydraulicznych; urządzeń spawalniczych, lakierniczych i metalurgicznych oraz robotów przemysłowych i manipulatorów.

Była też okazja na zadawanie fachowcom trudnych pytań. Ponadto uczniowie otrzymali wiele informacji w postaci broszur i katalogów, a także pamiątkowe gadżety, które zostały wykonane przy udziale  oglądanych przez nich maszyn.

Honorowy Patronat nad ITM Polska objęli: Minister Gospodarki Pan Waldemar Pawlak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego  Pani Barbara Kudrycka.

Podobne artykuły

Młodzież ZST na Międzynarodowych Targach...

Młodzież ZST na Międzynarodowych Targach...

03-04-2019
Kolejna rockowa uczta już niebawem w mixTurze

Kolejna rockowa uczta już niebawem w mixTurze

07-09-2017
Metalowa uczta w mixTurze

Metalowa uczta w mixTurze

14-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama