wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Niewidomi po raz 20. zaśpiewali w Turku

Niewidomi po raz 20. zaśpiewali w Turku
 

„To, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu”, pisał w Małym Księciu Antoine de Saint-Exupery. Tezę tą potwierdzili po raz kolejny uczestnicy XX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej”, który odbył się 12 października w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Artyści na przegląd przyjechali ze wszystkich stron Polski: z Poznania, Wrocławia, Kielc, Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy czy Gorzowa Wielkopolskiego. W wydarzeniu brało udział dwadzieścia osób, które zachwyciły jury oraz zgromadzonych głosem oraz umiejętnością wprowadzenia widzów w niezwykły klimat i atmosferę. Występy oceniała komisja w składzie: Arkadiusz Szostak z Krajowego Centrum Kultury Niewidomych w Kielcach, Krystian Weber z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Paweł Grabara, muzyk Paweł Grabara.

reklama

Ich werdyktem bitwę na głosy o Nagrodę Burmistrza Miasta Turku wygrał Łukasz Baruch z Dąbrowy Górniczej, który ma już na swoim koncie wiele muzycznych sukcesów, m.in. festiwalach w Poraju czy Bytomiu Odrzańskim. Zwycięzca zachwycił swoim wykonaniem „Nieba do wynajęcia” Roberta Kasprzyckiego oraz „New York, New York” Franka Sinatry.

Wykonawcy prezentowali po dwa-trzy utwory, wybierając dobrze znane hity z repertuaru znanych gwiazd. Pojawiły się piosenki Maryli Rodowicz, Kasi Kowalskiej, Eleni. Na przeglądzie nie zabrakło zwyciężczyni poprzednich edycji, Patrycji Malinowskiej z Płocka. Lokalnych artystów reprezentował zespół „Turkowianie”.

Przegląd zainaugurował XI „Dni Kultury Bez Barier”, na które będzie składać się cykl imprez artystycznych poświęconych niepełnosprawnym twórcom. W ramach inicjatywy w Miejskim Domu Kultury w Turku, który jest organizatorem obu wydarzeń, można oglądać dwie wystawy: jedna dotyczy prac Olgi Mieczkowskiej, druga dokumentuje 20 lat istnienia przeglądu „Widzieć Inaczej”. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

reklama

M.A.

Podobne artykuły

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

17 lip.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama