środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Tajemnice alkowy aktorskiej pary.../3 Razy Łóżko w Turku

Tajemnice alkowy aktorskiej pary.../3 Razy Łóżko w Turku - Źródło: www.teatr-komedia.pl
Źródło: www.teatr-komedia.pl 

Namiętny dramat, zabawne dialogi i plejada popularnych aktorów. Anna Cieślak, Mateusz Damięcki, Hanna Chojnacka-Gościniak i Marek Siudym już w czwartek 24 października w Turku zagrają w spektaklu komediowym „3 razy łóżko” Jana Jakuba Należytego.

Sztuka była wystawiana już ponad 350 razy, wypełniając sale po brzegi. Bilety za każdym razem są wyprzedawane na pniu. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Dziś nic nie interesuje widowni tak jak prawdziwe życie gwiazd. A o tym właśnie opowiada „3 razy łóżko”. To błyskotliwa komedia małżeńska o miłości i zdradzie, wzlotach i upadkach, ogniu i nudzie w związku pary popularnych aktorów serialowych. Widzowie poznają ich losy na przestrzeni lat - najpierw jako młodych i bezrobotnych absolwentów szkoły aktorskiej, później jako małżonków z ponad 20-letnim stażem. Bohaterowie grani przez Annę Cieślak i Mateusza Damięckiego, Hannę Chojnacką-Gościniak i Marka Siudyma kochają się i nienawidzą, rozstają się i wracają do siebie, rozgrywają namiętny dramat, zmagając się z szarą codziennością, która potrafi zniszczyć niejeden związek.

reklama

- Ludzie śledzą prywatne życie ulubionych gwiazd. Chcą wiedzieć, czy Robert Pattisson romansuje z Kristen Stewart, ile przytyła w ciąży Kim Kardashian, gdzie byli na wakacjach Brad Pitt i Angelina Jolie. Sztuka „3 razy łóżko” mówi o tym, że bożyszcza telewizji w niczym nie różnią od zwykłych ludzi. Mają problemy z wychowaniem dzieci, z porozumieniem się z partnerem. Jak my wszyscy ukrywają swoje słabości i prawdziwe emocje, grają kogoś innego niż są w rzeczywistości, nawet przed najbliższymi osobami. I jak każdy ponoszą tego konsekwencje… - mówi Jan Jakub Należyty, autor sztuki.

Jan Jakub Należyty w zabawny i inteligentny sposób porusza też inne wątki: jak spełniać swoje marzenia i realizować ambicje w zderzeniu z prozą życia, jak rozwiązać konflikt pokoleń między rodzicami a dorastającymi dziećmi, co jest ważniejsze - pieniądze czy podążanie za swoją pasją. W przedstawieniu występuje plejada popularnych polskich aktorów - każdorazowo wymiennie po 4 aktorów na scenie: Anna Cieślak, Matylda Damięcka, Emilia Komarnicka (rola Młodej), Mateusz Damięcki, Michał Lesień-Głowacki, Antoni Pawlicki (rola Młodego), Adrianna Biedrzyńska, Lucyna Malec, Hanna Chojnacka-Gościniak (rola Starszej) oraz Marek Siudym, Piotr Skarga, Jan Jakub Należyty (rola Starszego). Świetne aktorstwo, komiczne sytuacje, dialogi „z życia wzięte” oraz uniwersalność i aktualność tematów dla widzów w każdym wieku powodują, że spektakl jest grany w całej Polsce od pięciu sezonów, niezmiennie gromadząc pełne widownie.

reklama

„3 razy łóżko” nie jest pierwszym hitem teatralnym Jana Jakuba Należytego. Znany piosenkarz, który stał się twórcą i producentem spektakli, napisał m.in. takie przeboje sceniczne, jak „Andropauza męska rzecz! - zdecydowana odpowiedź na "Klimakterium”, „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” i „Dieta cud - komedia odchudzająca”. Jego wszystkie sztuki były wystawiane w sumie ponad 1 500 razy, a obejrzało je pół miliona widzów w Polsce i za granicą! Ponadto „3 razy łóżko” zostało wybrane przez widzów w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, organizowanego przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku.

„3 razy łóżko” to pierwsza produkcja Teatru Komedia Kraków, którego pomysłodawcą jest Jan Jakub Należyty. W przygotowaniu są już kolejne premiery: komedii pt. „Viagra i chryzantemy” oraz przedstawienia muzycznego złożonego z piosenek francuskiego artysty Georgesa Brassensa. Choć w planach siedzibą teatru będzie Kraków, obecnie prowadzony jest w formule objazdowej, bo jak mówi Należyty - chce podążać za swoją widownią i docierać z inteligentną, mądrą rozrywką do publiczności w całej Polsce.

Czwartek 24 października, godz. 19.00 – Miejski Dom Kultury w Turku

Informacja prasowa

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama