niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Tajemnice alkowy aktorskiej pary.../3 Razy Łóżko w Turku

Tajemnice alkowy aktorskiej pary.../3 Razy Łóżko w Turku - Źródło: www.teatr-komedia.pl
Źródło: www.teatr-komedia.pl 

Namiętny dramat, zabawne dialogi i plejada popularnych aktorów. Anna Cieślak, Mateusz Damięcki, Hanna Chojnacka-Gościniak i Marek Siudym już w czwartek 24 października w Turku zagrają w spektaklu komediowym „3 razy łóżko” Jana Jakuba Należytego.

Sztuka była wystawiana już ponad 350 razy, wypełniając sale po brzegi. Bilety za każdym razem są wyprzedawane na pniu. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Dziś nic nie interesuje widowni tak jak prawdziwe życie gwiazd. A o tym właśnie opowiada „3 razy łóżko”. To błyskotliwa komedia małżeńska o miłości i zdradzie, wzlotach i upadkach, ogniu i nudzie w związku pary popularnych aktorów serialowych. Widzowie poznają ich losy na przestrzeni lat - najpierw jako młodych i bezrobotnych absolwentów szkoły aktorskiej, później jako małżonków z ponad 20-letnim stażem. Bohaterowie grani przez Annę Cieślak i Mateusza Damięckiego, Hannę Chojnacką-Gościniak i Marka Siudyma kochają się i nienawidzą, rozstają się i wracają do siebie, rozgrywają namiętny dramat, zmagając się z szarą codziennością, która potrafi zniszczyć niejeden związek.

reklama

- Ludzie śledzą prywatne życie ulubionych gwiazd. Chcą wiedzieć, czy Robert Pattisson romansuje z Kristen Stewart, ile przytyła w ciąży Kim Kardashian, gdzie byli na wakacjach Brad Pitt i Angelina Jolie. Sztuka „3 razy łóżko” mówi o tym, że bożyszcza telewizji w niczym nie różnią od zwykłych ludzi. Mają problemy z wychowaniem dzieci, z porozumieniem się z partnerem. Jak my wszyscy ukrywają swoje słabości i prawdziwe emocje, grają kogoś innego niż są w rzeczywistości, nawet przed najbliższymi osobami. I jak każdy ponoszą tego konsekwencje… - mówi Jan Jakub Należyty, autor sztuki.

Jan Jakub Należyty w zabawny i inteligentny sposób porusza też inne wątki: jak spełniać swoje marzenia i realizować ambicje w zderzeniu z prozą życia, jak rozwiązać konflikt pokoleń między rodzicami a dorastającymi dziećmi, co jest ważniejsze - pieniądze czy podążanie za swoją pasją. W przedstawieniu występuje plejada popularnych polskich aktorów - każdorazowo wymiennie po 4 aktorów na scenie: Anna Cieślak, Matylda Damięcka, Emilia Komarnicka (rola Młodej), Mateusz Damięcki, Michał Lesień-Głowacki, Antoni Pawlicki (rola Młodego), Adrianna Biedrzyńska, Lucyna Malec, Hanna Chojnacka-Gościniak (rola Starszej) oraz Marek Siudym, Piotr Skarga, Jan Jakub Należyty (rola Starszego). Świetne aktorstwo, komiczne sytuacje, dialogi „z życia wzięte” oraz uniwersalność i aktualność tematów dla widzów w każdym wieku powodują, że spektakl jest grany w całej Polsce od pięciu sezonów, niezmiennie gromadząc pełne widownie.

reklama

„3 razy łóżko” nie jest pierwszym hitem teatralnym Jana Jakuba Należytego. Znany piosenkarz, który stał się twórcą i producentem spektakli, napisał m.in. takie przeboje sceniczne, jak „Andropauza męska rzecz! - zdecydowana odpowiedź na "Klimakterium”, „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” i „Dieta cud - komedia odchudzająca”. Jego wszystkie sztuki były wystawiane w sumie ponad 1 500 razy, a obejrzało je pół miliona widzów w Polsce i za granicą! Ponadto „3 razy łóżko” zostało wybrane przez widzów w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, organizowanego przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku.

„3 razy łóżko” to pierwsza produkcja Teatru Komedia Kraków, którego pomysłodawcą jest Jan Jakub Należyty. W przygotowaniu są już kolejne premiery: komedii pt. „Viagra i chryzantemy” oraz przedstawienia muzycznego złożonego z piosenek francuskiego artysty Georgesa Brassensa. Choć w planach siedzibą teatru będzie Kraków, obecnie prowadzony jest w formule objazdowej, bo jak mówi Należyty - chce podążać za swoją widownią i docierać z inteligentną, mądrą rozrywką do publiczności w całej Polsce.

Czwartek 24 października, godz. 19.00 – Miejski Dom Kultury w Turku

Informacja prasowa

Podobne artykuły

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi z...

30 maj.
Wyłoniono wykonawcę remontu kina. Zakończenie...

Wyłoniono wykonawcę remontu kina. Zakończenie prac...

20 maj.
Sukces środowego poboru krwi w MDK. Uhonorowano...

Sukces środowego poboru krwi w MDK. Uhonorowano...

13 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama