niedziela 22 września 2019

Maury, Milany, Tomasza

reklama
Wzorek

Kultura bez barier na scenie MDK

Kultura bez barier na scenie MDK
 

Sztuka oraz sam proces tworzenia dostępny jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia. Mimo licznych stereotypów krążących wokół osób niepełnosprawnych, na scenie wcale nie są gorsi niż w pełni zdrowi koledzy. Można było przekonać się o tym podczas XI Dni Kultury bez Barier, które trwały od 12 do 23 października.

W ramach inicjatywy odbyły się m.in. 20. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej” czy warsztaty terapii zajęciowej prowadzonej przez SINTUR. W sali MDK można było także podziwiać wystawy: pierwsza związana jest z 20. leciem przeglądu twórczości muzycznej, druga zaś z twórczością Olgi Mieczkowskiej.

reklama

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi podczas przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych „Tacy Sami”. Niepełnosprawni m.in. z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Turku zaprezentowali zabawne przestawienia, które mogły zadziwić bogatą scenografią oraz zaangażowaniem aktorów.

Spotkanie było zwieńczeniem tegorocznej edycji Dni Kultury bez Barier, które są ważne przez wzgląd na integrację osób chorych oraz uświadamianie innym, że niepełnosprawność nie dyskwalifuje chorego jako człowieka, potencjalnego pracownika czy rozmówcę. Warto dodać, że co roku impreza organizowana przez Miejski Dom Kultury w Turku cieszy się dużym zainteresowaniem.

M.A

Podobne artykuły

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3...

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3 kandydatów...

18 wrz.
Sztuka i różnorodność jej wymiarów podczas...

Sztuka i różnorodność jej wymiarów podczas...

9 wrz.
Zwykły sport Niezwykłych ludzi czyli sukcesy...

Zwykły sport Niezwykłych ludzi czyli sukcesy...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama