wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Kurs samoobrony "Bądź Bezpieczna" przyciągnął tłumy

Kurs samoobrony
 

W czwartkowy wieczór o godz. 18.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Turku odbyło się pierwsze spotkanie związane z kursem samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. Miało ono na celu ustalenie terminów i miejsca dalszych spotkań oraz omówienie programu kursu.

Kurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem: na tegoroczną edycję zapisało się blisko 80 pań w różnym wieku. W związku z tym zaistniała potrzeba przeniesienia miejsca ćwiczeń do sali OSP przy ul. 3 Maja, gdzie w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.30 zostaną przeprowadzone kolejne etapy kursu.

reklama

„Bądź Bezpieczna” to inicjatywa mająca na celu przygotowanie kobiet do sytuacji kryzysowych, takich jak potrzeba udzielenia pierwszej pomocy czy obrony w wypadku napadu. Panie nabędą także wiedzę na temat psychologicznych aspektów takich sytuacji: jak działają mechanizmy odpowiedzialne za strach oraz jak skutecznie nad nimi panować. Jest to wiedza niezwykle pożyteczna, która może uratować zdrowie, a nawet życie. Mimo że każdy ma nadzieję uniknąć potrzeby wykorzystania jej w praktyce, lepiej jednak ją nabyć.

Na szczęście świadomość społeczna jest coraz większa i podczas pierwszego, organizacyjnego spotkania dopisała niezwykle duża frekwencja. Kobiety, które są zainteresowane kursem, a nie zapisały się do tej pory, mogą zgłaszać swój udział i przychodzić na szkolenia. Na pewno warto się skusić, zwłaszcza, że już od pierwszego dnia wyczuwalna jest niezwykle przyjazna atmosfera zarówno między uczestniczkami, jak i fukncjonariuszami policji, którzy do inicjatywy podchodzą niezwykle otwarcie i profesjonalnie.

M.A.

Podobne artykuły

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

z dzisiaj
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

z dzisiaj

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama