sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Radna apelowała: Dość przewodniczenia Pańczyka!

Radna apelowała: Dość przewodniczenia Pańczyka!
 

Podczas XXX sesji Rady Gminy Turek Mariola Kadrzyńska-Siwek zapytała wprost pozostałych radnych, jak długo mają zamiar tolerować zachowania i styl prowadzenia obrad Marka Pańczyka.  Zarzewiem konfliktu stała się ostra dyskusja o jakości pracy miejskich samorządowców w poszczególnych komisjach.

Mariola Kadrzyńska-Siwek zarzuciła przewodniczącemu Pańczykowi jej dyskryminowanie. Miało ono polegać na tym, iż nie usprawiedliwił jej ostatnio kilku nieobecności, choć jednocześnie usprawiedliwia absencje innych radnych, którzy w pracach komisji potrafili nie brać udziału już po kilkanaście razy. Tego typu wypowiedzi oburzyły Mariana Mirosława Marczewskiego, który stwierdził, iż w sali Solidarności spierano się nieraz dość „ostro”, ale tego typu wytykanie sobie ilości nieobecności to coś nowego i bardzo nagannego. Polityk SLD zarzucił radnej, że ta chciałaby na siłę z powodów finansowych łączyć zarazem pracę w szkole ze sprawowaniem mandatu, choć to przecież nie zawsze się udaje. Z Mariolą Kadrzyńską-Siwek nie miał zamiaru cackać się także Marek Pańczyk zauważając, że radna dopomina się usprawiedliwiania nieobecności, których usprawiedliwiać nie należy.

reklama

Od pewnego czasu zacząłem obserwować, co się zaczyna dziać. Pani radna wchodząc na komisję zdążyła podpisać listę i wychodziła. (…) Są dokumenty ostatniej Komisji Komunalnej, że pani była tylko na jednej uchwale, była pani całe 15 minut. Tak pani zarzuca wszystkim nieprawidłowości, że wszyscy coś źle robią, a czy pani jest w porządku wobec swoich wyborców? – pytał radną Marek Pańczyk.

Mariola Kadrzyńska-Siwek zauważyła, że ma póki co ma tylko 7 nieobecności, a na wspomnianej komisji była nie 15 minut, a pół godziny. – Pan przewodniczący Pańczyk po raz kolejny pokazał, że nie nadaję się na przewodniczącego. Chciałam zapytać, jak długo jeszcze państwo radni będą tolerować to zachowanie? (…) W wielu przypadkach pan przewodniczący nie informuje o jakichś spotkaniach, o reprezentowaniu Rady, dopiero z mediów dowiadujemy się, że poszczególni radni koalicji gdzieś tam Radę reprezentują.(...) Jednym pan przerywa wypowiedzi, innym nie. Mnie wielokrotnie pan straszył, że wyrzuci z sali. Nie jesteśmy w przedszkolu, żeby się ustawiać. Wprowadza pan złą atmosferę, łamie pan zasady jakiejkolwiek demokracji przy prowadzeniu sesji. (…) Nie dopuszcza pan w wielu przypadkach do głosu mieszkańców, którzy przychodzą na sesję. Gdy już próbują coś powiedzieć, pan im przerywa, zabiera głos, wyrzuca z sali czy nawet wzywa Policję, jak to miało ostatnio przypadek. To jest niedopuszczalne! – wygarnęła przewodniczącemu radna.

Marek Pańczyk doradził Marioli Kadrzyńskiej-Siwek, by ta - póki nie jest przewodniczącą Rady Miejskiej - nie próbowała wchodzić w jego kompetencje. Radna z kolei stwierdziła, że może na zachowanie przewodniczego Pańczyka złożyć skargę do wojewody wielkopolskiego.

reklama

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.
Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama