czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Będą bezpieczne i udzielą pierwszej pomocy

Będą bezpieczne i udzielą pierwszej pomocy
 

W miniony czwartek w salach Domu Strażaka odbyło się kolejne spotkanie w ramach szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Tym razem uczestniczki zdobywały cenną wiedzę oraz praktykę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez ochotników z Sekcji Ratownictwa Medycznego w OSP Turek. Obecne na spotkaniu Panie zdobywały wiedzę na temat udzielania pomocy m.in. przy poparzeniach, zasłabnięciach oraz porażeniu prądem, również w przypadku noworodków. Wykwalifikowani strażacy uczyli także resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

reklama

„Bądź Bezpieczna” to inicjatywa mająca na celu przygotowanie kobiet do sytuacji kryzysowych, takich jak potrzeba udzielenia pierwszej pomocy czy obrony w wypadku napadu. Panie nabywają na niej także wiedzę na temat psychologicznych aspektów takich sytuacji: jak działają mechanizmy odpowiedzialne za strach oraz opanowanie. Jest to wiedza niezwykle pożyteczna, która może uratować zdrowie, a nawet życie.

Kurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem: na tegoroczną edycję zapisało się blisko 80 pań w różnym wieku. W związku z tym zaistniała potrzeba przeniesienia miejsca ćwiczeń do sali OSP przy ul. 3 Maja, gdzie w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.30 są przeprowadzane kolejne etapy kursu.

Kurs organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Turku oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Turku.

Podobne artykuły

Druhowie OSP w Kunach przekazali wiedzę uczniom.

Druhowie OSP w Kunach przekazali wiedzę uczniom.

30 st.
Udział uczniów z SP1 w Ogólnopolskim Biciu...

Udział uczniów z SP1 w Ogólnopolskim Biciu Rekordu w...

18-10-2019
Kurs rysunku architektonicznego w Bibliotece...

Kurs rysunku architektonicznego w Bibliotece Powiatowej

08-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama