czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ponury szpital? Nie ze Stowarzyszeniem Przystań!

Ponury szpital? Nie ze Stowarzyszeniem Przystań!
 

Wizyty w szpitalach nie uchodzą za przyjemne, zwłaszcza dla dzieci, które zawsze przeżywają rozłąkę z rodzicami i zmianę warunków. Stowarzyszenie Przystań w niedzielne popołudnie postanowiło odwiedzić podopiecznych z Oddziału Dziecięcego, by mogli oni na chwilę zapomnieć o chorobie i wspólnie pobawić się, bo jak wiadomo, śmiech to zdrowie!

Kubuś Puchatek, Miły Smok, Tygrysek, najprawdziwsi Piraci – to z nimi mali pacjenci mogli zatańczyć i spędzić czas w przyjaznej, wesołej atmosferze. Układanie puzzli, konkursy, dyskoteka czy łapanie baniek mydlanych zaangażowało wszystkie dzieci, które bawiąc się wspólnie poznawały się nawzajem. Na pewno pomoże im to uporać się z chorobą, ponieważ powszechnie mówi się o wpływie emocji na proces zdrowienia i rekonwalescencji.

reklama

Sklep z zabawkami „Oleńka” ufundował na rzecz Oddziału Dziecięcego zdalnie sterowany samochód, który został przekazany podczas spotkania. Na pewno nowa zabawka umili dzieciom pobyt w szpitalu. Niestety, okres jesienno-zimowy sprzyja chorobom, a oddziały szpitalne zapełniają się pacjentami. Takie wizyty pomagają im zaakceptować nowe środowisko i oswoić się ze strachem, jaki budzi szpital.

Stowarzyszenie Przystań po raz kolejny udowodniło, że najważniejsze jest dla niego dobro najmłodszych. Liczba wolontariuszy oraz serce, jakie włożyli w zabawę z dziećmi, a także uśmiechy na twarzach małych pacjentów mówią same za siebie. Stowarzyszenie nie spoczywa na laurach mimo licznych sukcesów, więc na pewno nie będzie to ostatnia taka inicjatywa!

M.A.

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

16 wrz.
Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama