poniedziałek 24 czerwca 2019

Danuty, Jana, Janiny

reklama

Bawili się "Na cygańską nutę"

Bawili się
foto: M. DeruckiCygańska wróżka przepowiadała przyszłość ze szklanej kuli  

Wiele osób dyskryminuje niepełnosprawne dzieci i młodzież, zakładając, że choroba wyklucza ich z życia społecznego i czyni gorszymi ludźmi. O tym, że większość z tych smutnych stereotypów można włożyć między bajki, przekonywali dziś podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku podczas Festiwalu Talentów „Na cygańską nutę”.

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku był organizatorem imprezy, która odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury, przyciągając licznych widzów. Młodzieży nie można było odmówić ani pomysłowości, ani umiejętności dobrej zabawy. Cygański tabor wprowadził wszystkich w tajemniczy i zarazem radosny klimat.

reklama
Cygański tabor wprowadził wszystkich w tajemniczy i zarazem radosny klimat.

Były występy cygańskich tancerek, skrzypek, pokaz mody prosto z Mediolanu, prawdziwa wróżka, która ze szklanej kuli przepowiadała przyszłość. Nie zabrakło oczywiście piosenek z repertuaru zespołów cygańskich, które wszyscy znają od pokoleń. Warto nadmienić, że organizatorzy włożyli dużo pracy w scenografię, która była dopracowana w najdrobniejszym szczególe oraz w  stroje, które przeniosły widzów w świat romskiego taboru.

Kultura cygańska jest niezwykle barwa i różnorodna, a przez to inspirująca. Nic więc dziwnego, że stała się tematem przewodnim wydarzenia, które było okazją do pokazania talentów młodzieży i jej niesłabnącego zainteresowania romskim folklorem. Przede wszystkim zaś impreza udowodniła, że niepełnosprawni mogą więcej, niż nam się wydaje.

ma

Podobne artykuły

PTTK Turek z Najlepszą Ofertą Turystyczną 2018

PTTK Turek z Najlepszą Ofertą Turystyczną 2018

30-12-2018
Michał Felczak z pierwszą nagrodą XXV

Michał Felczak z pierwszą nagrodą XXV "Czwartej Ściany"

10-12-2018

"Czyste powietrze" - spotkanie z mieszkańcami

10-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama