czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Bawili się "Na cygańską nutę"

Bawili się
foto: M. DeruckiCygańska wróżka przepowiadała przyszłość ze szklanej kuli  

Wiele osób dyskryminuje niepełnosprawne dzieci i młodzież, zakładając, że choroba wyklucza ich z życia społecznego i czyni gorszymi ludźmi. O tym, że większość z tych smutnych stereotypów można włożyć między bajki, przekonywali dziś podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku podczas Festiwalu Talentów „Na cygańską nutę”.

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku był organizatorem imprezy, która odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury, przyciągając licznych widzów. Młodzieży nie można było odmówić ani pomysłowości, ani umiejętności dobrej zabawy. Cygański tabor wprowadził wszystkich w tajemniczy i zarazem radosny klimat.

reklama
Cygański tabor wprowadził wszystkich w tajemniczy i zarazem radosny klimat.

Były występy cygańskich tancerek, skrzypek, pokaz mody prosto z Mediolanu, prawdziwa wróżka, która ze szklanej kuli przepowiadała przyszłość. Nie zabrakło oczywiście piosenek z repertuaru zespołów cygańskich, które wszyscy znają od pokoleń. Warto nadmienić, że organizatorzy włożyli dużo pracy w scenografię, która była dopracowana w najdrobniejszym szczególe oraz w  stroje, które przeniosły widzów w świat romskiego taboru.

Kultura cygańska jest niezwykle barwa i różnorodna, a przez to inspirująca. Nic więc dziwnego, że stała się tematem przewodnim wydarzenia, które było okazją do pokazania talentów młodzieży i jej niesłabnącego zainteresowania romskim folklorem. Przede wszystkim zaś impreza udowodniła, że niepełnosprawni mogą więcej, niż nam się wydaje.

ma

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
MDK przygotuje film z poradnikiem nt....

MDK przygotuje film z poradnikiem nt. stworzenia...

2 kw.
Nowy bus dla niepełnosprawnych z  Warsztatów...

Nowy bus dla niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii...

02-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama