sobota 23 luty 2019

Damiana, Romana, Romany

reklama

Bachem zainaugurowano festiwal

Bachem zainaugurowano festiwal - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W dniu wczorajszym odbył się pierwszy koncert X Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Do Kościoła NSPJ w Turku ściągnęło liczne grono miłośników muzyki klasycznej, którzy podziwiali kunszt i talent występujących: Karola Mroza oraz Stanisława Kiernera.

Obaj panowie są niekwestionowanymi autorytetami w swoich dziedzinach i mogą pochwalić się wieloma sukcesami:  Karol Mróz jako wybitny wirtuoz organów, solista i kameralista koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech czy Holandii. Studiował na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, brał udział w licznych kursach mistrzowskich, występuje  z  Filharmonią Kaliską (m.in. muzyka filmowa pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego) oraz z zespołem muzyki dawnej „Semibrevis”. Zajmuje się on nie tylko koncertowaniem, ale także prowadzeniem badań nad zabytkowymi organami na terenie kraju oraz jest w komisji nadzorującej prace konserwatorskie.

reklama

Stanisław Kierner także ma na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć: ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, studio operowe mieszczące się przy Teatrze Narodowym La Monnaie w Brukseli oraz przy Chapelle Musicale Królowej Elżbiety. Odbył roczny kurs na podyplomowych studiach w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Koncertował w Sankt Petersburgu, w Szwedzkim Radiu w Sztokholmie, radiu MUSIQ3 w Belgii, radiu France Misique w Paryżu czy w Palais des Beaux-Arts w Brukseli. Jest wykonawcą partii operowych, ale także muzyki oratoryjnej i pieśniarskiej.

Koncert przyciągnął wielu słuchaczy, którzy chcieli skorzystać z szansy obcowania z muzyką klasyczną. W prezentowanym repertuarze znalazły się m.in. utwory Bacha, Moniuszki, Schumanna, Ave Maria Mariana Sawy czy Panis Angelikus Cesara Francka.

Obaj muzycy są wykładowcami w Niepublicznej Szkole Muzycznej II stopnia Henryka Kranca w Turku. Stanisława Kiernera będzie można posłuchać już w 8 grudnia – razem z Krzysztofem Urbaniakiem dadzą dwa koncerty, w Kościele św. Mikołaja w Brudzewie o godz. 16.00 oraz w Kościele NSPJ w Turku o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

reklama

ma
 

Podobne artykuły

Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018
Muzyka: Casper Levy i jego własna ścieżka

Muzyka: Casper Levy i jego własna ścieżka

25-09-2018
Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na...

Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na 100-lecie...

16-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama