sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zobacz najpiękniejsze ozdoby świąteczne

Zobacz najpiękniejsze ozdoby świąteczne - Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu 

Już w najbliższy weekend zapraszamy do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera na wystawę rękodzieła i ozdób świątecznych. Będzie to już druga edycja wystawy, która w zeszłym roku cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. Otwarcie w najbliższy piątek, czyli w dniu 13 grudnia o godzinie 18.00.

W wystawie weźmie udział kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje prace. Będą to między innymi bożonarodzeniowe stroiki, ozdoby choinkowe, przedmioty z wikliny, rzeźby, obrazy, wycinanki, czy biżuteria. Wystawa organizowana jest przez Stowarzyszenie Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R. wspólnie z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i tam też będzie się odbywać. Piątkowe otwarcie wystawy uświetnione będzie występami zespołów ludowych oraz prelekcją na temat produktów lokalnych.  

reklama

Wystawa w Muzeum Miasta Turku to doskonała okazja, by nabyć wykonane ręcznie, niepowtarzalne przedmioty, które doskonale nadają się na świąteczne upominki. Mamy nadzieję, że uda się zachęcić jak największą liczbę osób do wspierania i kupowania polskiego rękodzieła. Bardzo ważne jest byśmy pamiętali o rodzimych wytwórcach i wspierali nasz krajowy rynek. Przedmioty od naszych rodzimych rękodzielników to przedmioty oryginalne, wartościowe, niepowtarzalne i wykonywane często w pojedynczych egzemplarzach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy już w najbliższy weekend!

PT: 18.00 - 20.00         
SB: 10.00 - 14.00         
ND: 10.00 - 14.00

Podobne artykuły

"Magiczny Lechistan" zawitał do Turku

15 wrz.
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w Muzeum

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w Muzeum

3 wrz.
Czerwone korale i konik na biegunach... w GOK...

Czerwone korale i konik na biegunach... w GOK...

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama