sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Św. Mikołaj rządzi Turkiem

Św. Mikołaj rządzi Turkiem - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Przez najbliższy weekend władzę w Turku przejmie Św. Mikołaj wraz ze swoją świtą. Gwiazdor odebrał dziś z rąk burmistrza klucz do naszego miasta, którym będzie zarządzał ze swojego biura ulokowanego w Ratuszu.

Co w biurze Świętego będzie czekało na najmłodszych oraz ich rodziny? Nie zabraknie na pewno cudownej i ciepłej atmosfery – jak wiadomo, Mikołaj kocha dzieci! Nie oznacza to jednak, że Biuro jest niedostępne dla dorosłych, wręcz przeciwnie! Podczas wizyty Mikołaja zostanie wykonany najdłuższy łańcuch świata „Świąteczny Łańcuch Pokoleń”, którym następnie udekorowane zostanie nasze muzeum. Do wspólnej zabawy zaproszeni są rodzice oraz dziadkowie.

reklama

Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość porozmawiania ze Świętym Mikołajem, wspólne śpiewanie kolęd, tworzenie wyjątkowych świątecznych ozdób oraz napisanie i przekazanie listu z opisem wymarzonych prezentów. Mikołaj na pewno przeczyta je wszystkie i postara się, by prośby zostały spełnione. Możliwe będzie także wykonanie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, Śnieżynką, Elfem i Sekretarzem.

Zapraszamy do Biura Świętego Mikołaja, które w dniach 13-14 grudnia będzie mieściło się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. W piątek 13 grudnia Biuro czynne będzie od godz. 10.00 do godz. 20.00, w sobotę 14 grudnia Mikołaja będzie można odwiedzać od godz. 12.00 do godz. 18.00.

Biuro Świętego Mikołaja Powstało dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przystań, Gminy Miejskiej Turek, Muzeum J. Mehoffera, Tureckiej Unii Rozwoju, Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych oraz sklepu „Oleńka”.

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

16-04-2019
Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

22-12-2018
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

08-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama