Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

"Czwarta Ściana" - 20-ste zderzenie ze sztuką

foto: M. Derucki 

W dniach 13 – 14 grudnia odbyła się już XX edycja Ogólnopolskiego Spotkania Teatralnego Młodych „Czwarta Ściana”. Impreza ta ma ogromny prestiż, czego najlepszym dowodem jest duże zainteresowanie grup teatralnych i ilość spektakli.

Na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury odbyło się siedem spektakli w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski: do Turku zjechali się aktorzy z Zduńskiej Woli, Złotowa, Lubawy, Elbląga, Olsztyna i Kalisza. Poziom młodych artystów jak zawsze był bardzo wysoki, pokazując ich kunszt i nieustanne doskonalenie umiejętności.

reklama

W spektaklach było można odnaleźć obraz współczesnego człowieka, jedno dylematy, emocje, pragnienia. Warto nadmienić, że „Czwarta Ściana” obchodziła w tym roku swój jubileusz, świętując  dwudziestolecie istnienia. Były to dwie dekady inspirujących i rozwijających spotkań.

W ramach imprezy zaprezentowano także wystawę fotograficzną studentów kierunku Zarządzania Studiami PWSZ w Kaliszu „Wejście służbowe tylko dla obsługi teatru”, zorganizowano forum dyskusyjne oraz wprowadzono element rozrywki: w Pubie 69 odbył się Clubbing/Jam Session Dj Epix.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Turku. Wielu stałych i nowych uczestników „Czwartej Ściany” na pewno z niecierpliwością czeka już na przyszłoroczną edycję imprezy.

ma

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17-09-2020
Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

04-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama