wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

LO: zadedykowali Koncert Kolęd Lechowi Zielonemu

LO: zadedykowali Koncert Kolęd Lechowi Zielonemu - Foto: archiwum organizatorów
Foto: archiwum organizatorówUczennica Liceum Ogólnokształcącego namalowała ten obraz specjalnie na okazję koncertu 

Tegoroczne święta w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku były pierwszymi od bardzo dawna, które uczniowie spędzili bez Lecha Zielonego. Były dyrektor placówki jest im jednak na tyle bliski, że zadedykowano mu Koncert Kolęd, który odbędzie się 3 stycznia w auli liceum.

Tego właśnie dnia o godz. 17.00 w szkole zabrzmią dźwięki kolęd, pastorałek oraz utworów świątecznych w wyjątkowych aranżacjach, które wykonają dla przybyłych, a w szczególności dla Lecha Zielonego najzdolniejsi uczniowie, wokaliści i instrumentaliści, a także chór Viribus Unitis pod dyrekcją Marty Janickiej. To właśnie ona jest główną pomysłodawczynią koncertu.

reklama

Muzyczna podróż w świat kultowych i tradycyjnych utworów na pewno spodoba się wszystkim, którzy kochają niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mimo że Gwiazdka już za nami, uczniowie chcą jeszcze na chwilę zachować specyficzną, ciepłą atmosferę, która towarzyszy nam przez te dni.

W organizację koncertu zaangażowali się sami uczniowie: opiekę techniczną oraz cyfrowe nagranie dźwięku zapewnią Hubert Janicki, Mirek Podembski oraz Maciej Szczepanik. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Dyrekcja Szkoły oraz telewizja szkolna „Sala 100”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

ma

Podobne artykuły

Wideo: Już jest! Koncert

Wideo: Już jest! Koncert "Z Konopnicką w tle"....

2 list.
Wideo: Występ Chóru Nauczycielskiego z Turku w...

Wideo: Występ Chóru Nauczycielskiego z Turku w...

24 paźd.
Chóralny śpiew zabrzmiał w murach kościoła...

Chóralny śpiew zabrzmiał w murach kościoła NSPJ....

23 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama