środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Oddaj krew - uratuj życie!

Oddaj krew - uratuj życie! - Foto: M. Derucki
Foto: M. DeruckiPodobne akcje powinny być nam znane - organizują je chociażby uczniowie z Kaczek Średnich 

W Turku jest całkiem sporo honorowych dawców krwi, którzy zawsze w razie potrzeby stają na wysokości zadania. Tym razem pomocy potrzebują nasi sąsiedzi z niedalekiego Konina, gdzie już 20 stycznia odbędzie się zbiórka krwi, o tyle ważna, że dla konkretnych osób, które bardzo proszą o szansę. Szansę na życie.

Niezależnie od tego, jaką masz grupę krwi, możesz pomóc komuś, kto bardzo jej potrzebuje. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie od 8:00 do 12:00 będzie można oddać krew na rzecz 21-letniego Maćka Olszewskiego, studenta PWSZ, który zmaga się z białaczką, a także na rzecz 5-letniej Julki Michalskiej, która walczy z rakiem krwi. Walka ta nie może być wygrana bez pomocy dawców.

reklama

Konin nie leży daleko od Turku – te 38 km często pokonujemy chociażby po to, by zrobić zakupy w większym centrum handlowym. Teraz możemy przebyć tą trasę w bardziej szczytnym celu, by pomóc ludziom, przed którymi jest przecież całe życie. Młodemu człowiekowi i dziecku, których rodzice codziennie drżą ze strachu, zastanawiając się nad przyszłością. Przy okazji na pewno wiele innych osób skorzysta ze zgromadzonej krwi. Chyba nie trzeba pisać, że warto zmobilizować się i pokazać, że w Turku nie brakuje chętnych do pomocy!

Co roku ogromna liczba osób chorych czy ofiar wypadków potrzebuje krwi. Niestety, tej często brakuje. Warto zachęcać innych oraz pokonać własny lęk, by uratować czyjeś życie. Być może kiedyś ktoś z naszych bliskich lub my sami będziemy potrzebować tego cennego daru. Dlatego krwiodawstwo powinno być jak najbardziej rozpowszechniane.

Zapraszamy! Mamy nadzieję, że duża liczba mieszkańców Turku i okolic spotka się 20 stycznia, od 8:00 do 12:00, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie! Przypominamy, że oddanie krwi uprawnia do skorzystania z jednego dnia wolnego (dzień oddania)

ma

Podobne artykuły

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

17 wrz.
Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty....

Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty. Zebrano...

16 wrz.
Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty...

Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty Pilarskiej. Nie...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama